До оподатковуваного доходу платника податку згідно із пп. 164.2.7 ПКУ включають суму заборгованості платника податку за укладеним ним ЦПД, за якою минув строк позовної давності та яка перевищує суму 50% місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року (у 2021 році - 1135 грн). Однак ця норма не стосується податкової заборгованості, за якою минув строк позовної давності згідно з розд. II ПКУ, який встановлює порядок стягнення заборгованості з податків, зборів і погашення податкового боргу.
Фізособа самостійно сплачує податок з таких доходів та зазначає їх у річній податковій декларації про майновий стан і доходи.
Податковий агент у додатку 4ДФ до податкового розрахунку показує:
- суму списаної заборгованості, за якою минув строк позовної давності - під ознакою доходу "107", але не заповнює графу 4 "Сума перерахованого податку" та 4а "Сума нарахованого податку", тобто проставляє "0";
- інші доходи, які згідно з ПКУ не включають до складу оподатковуваного доходу, - під ознакою доходу "194".
Тож суму списаної заборгованості, за якою минув строк позовної давності, відображає юрособа - кредитор у додатку 4ДФ під ознакою доходу "107". Водночас фізособа самостійно сплачує ПДФО з таких доходів та зазначає їх у річній податковій декларації.
Проте суму списаної на користь фізособи заборгованості, за якою минув строк позивної давності, розмір якої не перевищує суму, що становить 50% місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року (у 2021 році - 1135 грн), показують у додатку 4ДФ під ознакою доходу "194", як виплату інших доходів.
Джерело: повідомлення ГУ ДПС у Тернопільській області.
Ознайомтеся зі статтею "Додаток 4ДФ до Податкового розрахунку: алгоритм заповнення" сучасного медіа для бухгалтерів "Інтербух". Скористайтеся тестовим 3-денним доступом або придбайте бухгалтерський cервіс "Інтербух".
Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.