Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Мінекономіки пропонує змінити правила виплати допомоги по безробіттю

23.04.2021, 11:10
1266
0

Чергова реформа, яка повинна оптимізувати бюджет на соціальне страхування
Чергова реформа, яка повинна оптимізувати бюджет на соціальне страхування

Не встигла затихнути новина про те, що розмір лікарняних зменшать та перекладуть тягар їх виплати на роботодавців, як Мінекономіки розробило інший законопроект.

Його назва - "Про внесення змін до деяких законів України щодо реформування служби зайнятості, соціального страхування на випадок безробіття, сприяння продуктивній зайнятості населення, у тому числі молоді, та впровадження нових активних програм на ринку праці".

Слів багато, проте зміст не надто радісний для тих, хто в майбутньому втратить роботу і буде вимушений зареєструватися в центрі занятості як безробітний.

Зупинимося на окремих новаціях цього законопроекту.

1. Отримати допомогу по безробіттю у розмірі залежно від страхового стажу зможуть ті застраховані особи, які мають не менше 12 місяців страхового стажу за останні 18 місяців, які передують даті реєстрації безробітним. Наразі такі строки - 6 та 12 місяці відповідно.

Натомість ті, хто мають 6 місяців страхового стажу за останні 12 місяців отримають мінімальний розмір допомоги по безробіттю.

2. Застрахованим особам тривалість виплати допомоги по безробіттю будуть визначати залежно від страхового стажу:

- до 5 років - 180 календарних днів;

- від 5 до 15 років - 240 календарних днів;

- від 15 до 25 років - 300 календарних днів;

- понад 25 років - 360 календарних днів.

3. Розмір допомоги по безробіттю визначатимуть у відсотках від середньої зарплати (доходу) залежно від страхового стажу, але не менше ніж мінімальний розмір допомоги по безробіттю, встановленого правлінням Фонду для цієї категорії осіб:

- до 5 років - 50%;

- від 5 до 15 років - 60%;

- від 15 до 25 років - 70%;

-понад 25 років - 80%.

Тобто, виходить, що безробітні із страхових стажем 10-15 років отримуватимуть допомогу по безробіттю у розмірі не 70%, а 60% середнього заробітку. У виграші залишаться лише ті, хто має страховий стаж більше 25 років - допомога виросте із 70% до 80% середнього заробітку.

4. Допомогу по безробіттю виплачуватимуть залежно від тривалості безробіття у % до визначеного розміру:

- перша половина строку тривалості виплати допомоги по безробіттю - 100%;

- у подальшому - 50%.

Також розроблений документ передбачає:

- замінити неефективний механізм квотування працевлаштування, а саме: запровадити компенсації роботодавцям частини витрат на оплату праці за працевлаштованих осіб віком до 25 років та осіб, яким до настання права на пенсію за віком залишилося не більше 5 років, або витрат у розмірі ЄСВ за працевлаштованих на перше робоче місце осіб віком до 35 років;

- сприяти працевлаштуванню довгострокових безробітних шляхом надання компенсації роботодавцям витрат ЄСВ;

- запровадити надання фінансової допомоги для започаткування підприємницької діяльності.

LIGA360 допоможе тримати на контролі свою підприємницьку діяльність й економити час. Отримайте повну базу законодавства, контролюйте звітність та заборгованість перед державою. Перевіряйте постачальників і клієнтів. Спробуйте всі переваги LIGA360: Підприємець, замовивши тестовий доступ.

Також до 28 квітня ви можете безкоштовно протестувати преміум-пакети LIGA360 для вашої робочої ролі. Дізнавайтеся про акцію за посиланням.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар