Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Як правильно заплатити дивіденди нерезиденту, бенефіціаром якого є резидент

30.04.2021, 13:50
105
0

Оподаткування пасивних доходів у світлі правил КІК – зауваження від податківців
Оподаткування пасивних доходів у світлі правил КІК – зауваження від податківців

До податківців звернулись із запитом щодо оподаткування дивідендів на користь компанії - нерезидента, якщо бенефіціарним власником таких дивідендів буде визнано фізичну особу резидента - контрольовану особу.

На це у відомстві зауважили наступне.

Дохід у вигляді дивідендів, отриманий фізичною особою - резидентом - контролюючою особою від юридичної особи - нерезидента (контрольованої іноземної компанії), у разі набрання чинності з 01.01.2022 р. положень п. 170.13 ПКУ, буде оподатковуватися:

- за ставкою 5%, якщо зазначений дохід отримано від юридичних осіб України - платників податку на прибуток (крім інститутів спільного інвестування);

- за ставкою 9%, якщо дохід у вигляді дивідендів, виплачується суб'єктами господарювання, які не є платниками податку на прибуток.

При виплаті ж доходів нерезиденту слід сплатити 15 % податок по п. 141.4.1 ПКУ, якщо інше не передбачено положеннями міжнародного договору.

Докладніше про це читайте в матеріалі "Новаціїї в оподаткуванні дивідендів за Законом № 466 - роз'яснюють в ДПС" сучасного медіа для бухгалтерів "Інтербух" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом або придбайте бухгалтерський cервіс "Інтербух".

Джерело: ІПК ДПС від 19.03.2021 р. № 1065/ІПК/99-00-21-02-02-06

Як бухгалтеру встигнути за щоденним потоком інформації? Зарплата й кадри, податки, бухоблік - ексклюзивну аналітику щодо цих питань ви отримаєте у LIGA360. Замовляйте тестовий доступ уже сьогодні.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар