Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Допомога при народженні чи усиновленні дитини зросте до 50 тисяч — КМУ

Реклама

Кабінет Міністрів на засіданні 26 травня ухвалив низку рішень, що стосуються вдосконалення системи захисту прав дитини. Так, уряд підтримав законопроект, який передбачає збільшення обсягу державної підтримки при народженні дитини або при усиновленні. У разі ухвалення документа Верховною Радою, з 1 січня 2022 року такий розмір допомоги буде збільшено з 41 тисячі гривень до 50 тисяч гривень. З 2023 року і в подальшому пропонується збільшення розміру такої допомоги на прогнозний показник інфляції. Про це повідомив Урядовий портал.

У КпАП уряд хоче внести нові положення, які чітко закріплять відповідальність за порушення прав дітей, або за халатне ставлення до цього питання з боку відповідальних посадовців.

Іншим схваленим законопроектом пропонується вдосконалити систему усиновлення дітей для забезпечення інтересів дитини та посилення прозорості у процесі усиновлення. Крім того, уряд затвердив законопроект, що розмежовує функції з питань соціального захисту дітей між Національною соціальною сервісною службою, виконавчими органами місцевих рад, а також обласними державними адміністраціями.

Також Кабінет Міністрів ухвалив рішення, що стосується поліпшення житлових умов для дітей-сиріт, та затвердив Концепцію державної соціальної програми оздоровлення та відпочинку дітей на період до 2025 року. Буде затверджено принцип "гроші ходять за дитиною", коли фінансування отримають найбільш успішні та відвідувані заклади.

Своєю чергою, Мінсоцполітики уточнює: підвищений з 2022 року до 50 тисяч грн розмір державної допомоги при народженні або усиновленні дитини буде виплачуватися одноразово у розмірі 25% загального розміру допомоги, решта суми допомоги виплачуватиметься протягом наступних 36 місяців рівними частинами.

Заплановано удосконалення системи усиновлення дітей:

  • встановлення максимальної різниці у віці між усиновлювачем і дитиною, що не може перевищувати 45 років,

  • запровадження обов'язкового навчання для кандидатів в усиновлювачі,

  • вдосконалення процедур зміни прізвища, імені та по батькові особи, яку усиновлено.

Посилення державного контролю щодо захисту прав дітей та соціальної підтримки сім'ї також передбачає збільшення штрафних санкцій за порушення порядку взяття на облік та строків заселення жилих будинків і жилих приміщень.

Якими будуть наступні рішення влади? Користуйтеся екосистемою LIGA360, щоб стежити за прийняттям законів та інших нормативно-правових актів, що можуть вплинути на ваш бізнес та ведення обліку. Замовити прямо зараз.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини