Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Надбавка до пенсії й доплата за понаднормовий стаж — хто отримає з 1 липня

Реклама

В Україні через зміну прожиткового мінімуму для непрацездатних громадян збільшиться розмір пенсій з 1 липня 2021 року. Відповідно, збільшаться надбавки, які залежать від зазначеної величини, а також мінімальний і максимальний розмір пенсійної виплати. Про це розповіла заступниця начальника ГУ ПФУ в Київській області Олена Зорка.

"По-перше, переглянуть розмір мінімальної пенсійної виплати. Оскільки, відповідно до норм чинного законодавства, передбачено, що мінімальний розмір пенсії не може бути менший, ніж прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність. Як відомо, така величина на сьогодні становить 1 769 грн, і вже починаючи з 1 липня 2021 року ця величина буде дорівнювати 1 854 грн. Тобто на 85 грн збільшиться розмір мінімальної пенсійної виплати", - зазначила Олена Зорка.

Максимальна пенсійна виплата дорівнює десятьом мінімальним пенсіям за віком. Тому розмір максимальної пенсії становитиме 18 540 грн, а збільшення може бути на 850 грн.

Надбавки і підвищення до пенсійних виплат для осіб з інвалідністю через війну коливатимуться залежно від групи інвалідності: від 306 грн - для третьої групи інвалідності та до 552 грн - для першої групи.

"На таке підвищення можуть також сподіватися й учасники бойових дій. Для них встановлено мінімальну пенсійну виплату розміром 165% від прожиткового мінімуму, і це дасть можливість збільшити розмір цієї мінімальної пенсійної виплати на 140 грн", - сказала заступниця начальника ГУ Пенсійного фонду України в Київській області.

Перерахунок виплат проведуть також для категорії осіб, які отримали інвалідність внаслідок Чорнобильської катастрофи - постраждалих та ліквідаторів. Для осіб із третьою групою інвалідності виплати збільшаться на 191 грн, для першої - на 242 грн.

"Також будуть переглянуті розміри підвищення ветеранам війни - гарантії їхнього соціального захисту, а також відповідно до закону про жертв нацистських переслідувань. Також будуть перераховані доплати за понаднормовий стаж винятково для ос іб, що не працюють. Чому для тих, які не працюють? Оскільки передбачено, що зміна прожиткового мінімуму для працездатних осіб і тих, хто працює, відбудеться тільки після звільнення з роботи", - додала Зорка.

Вона зазначила, що такий перерахунок відбудеться автоматично, тобто пенсіонерам не потрібно додатково звертатися до органів Пенсійного фонду.

Приймаєте нового співробітника на роботу? Перевірте інформацію про нього в 19 державних реєстрах з сервісом. LIGA360.
А поставити свої об'єкти нерухомості на моніторинг можна за допомогою сервісів SMS-маяк і SMS-маяк Земля. Завдяки їм можна оперативно дізнатися про зміни в реєстрі нерухомості (через SMS-повідомлення, електронним листом, або ж через повідомлення в кабінеті користувача). Спробуйте і поставте свою нерухомість на контроль.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини