Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Міністр аграрної політики назвав три кроки для розпорядження власником своєю ділянкою з 1 липня

Реклама

Для того, щоби реалізувати гарантовані новим законодавством права, власникам землі потрібно здійснити низку кроків - повідомляє міністр аграрної політики Роман Лещенко.

По-перше, у ділянки повинен бути кадастровий номер. Наявність номеру можна перевірити на Публічній кадастровій карті України. Якщо кадастрового номера немає, зверніться до розробника документації із землеустрою для виготовлення технічної документації щодо встановлення чи відновлення меж ділянки в натурі та зареєструйте ділянку в Державному земельному кадастрі. Під час реєстрації ділянки їй буде присвоєно кадастровий номер.

Слідкуйте за реєстраційними змінами нерухомості в системі SMS-Маяк. Захистіть свій бізнес від рейдерства та шахраїв!

По-друге, радить міністр, зареєструйте право власності у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, якщо до цього часу ви цього не зробили. Для реєстрації права зверніться до виконавчих органів сільських, селищних та міських рад, нотаріуса чи ЦНАП.

Для реєстрації права власності підготуйте документи:

  • витяг із Державного земельного кадастру;

  • копію й оригінал паспорта та ідентифікаційного номера;

  • підтвердження сплати адміністративного збору;

  • документ про права на ділянку (державний акт на право власності на землю, договори купівлі-продажу, дарування, міни, рішення суду, свідоцтво про право на спадщину).

По-третє, після реєстрації права власності на землю отримайте паперовий чи електронний витяг із Державного реєстру речових прав.

Як наголосив Р. Лещенко, реєстрація права власності в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та вказаний пакет документів зможе гарантувати вам право користування, володіння розпорядження земельною ділянкою й допоможе уникнути багатьох ризиків.

Не встигаєш за змінами законодавства? Автоматичні сповіщення є у системі LIGA360 вирішать цю проблему. Не пропусти важливих нововведень.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини