Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Автоматична система дозволяє оперативно арештувати рахунок, а не списати гроші — Мін'юст

Реклама

Із 6 квітня 2021 року діє наказ Мін'юсту від 23.03.2021 р. № 1061/5, який оновив Порядку автоматизованого арешту коштів боржників на рахунках у банках.

Проте ДП "Національні інформаційні системи" відвели тримісячний строк з дня набрання чинності цим наказом щоб вжити заходи для його реалізації.

Станом на 06.07.2021 року ДП "Національні інформаційні системи" доопрацьовує програмне забезпечення АСВП в напрямку запровадження автоматизації процесу отримання виконавцями інформації щодо банківських рахунків боржника - повідомляє Мінюст.

Користувачі АСВП можуть в рамках інформаційної взаємодії направляти постанови про арешт/зняття з арешту коштів на рахунках боржників без обмежень за категоріями стягнення виконавчого провадження. Раніше таку процедуру застосовували лише до боржників зі сплати аліментів і вона була досить складною. Тепер взаємодія між виконавцями і банками відбувається в електронному вигляді, а не тільки поштовим зв'язком. Відповідний порядок поширюється на усі категорії виконавчих документів, які передбачають стягнення коштів з боржників-фізичних та юридичних осіб.

З цього приводу Мінюст додатково заспокоює, що кошти з банківських рахунків боржників не списуватимуть автоматично.

Тобто, якщо, умовно, хтось не сплатив штраф за порушення ПДР або комунальні послуги, заборгував кошти (в тому числі аліменти чи зарплату), тоді цей факт спочатку має підтвердити своїм відповідним рішенням суд або інший орган (посадова особа). Якщо після цього боржник не повертає кошти, тоді до справи береться Державна виконавча служба або приватні виконавці. Вони, зокрема, можуть арештувати кошти на банківських рахунках боржника. Саме процедуру комунікації між виконавцями та банками було спрощено.

Після того, як програмне забезпечення АСВП повноцінно запрацює, банки повідомлятимуть в електронному режимі не лише факт наявності банківських рахунків у боржника, а і їх номери, суми залишків на них. Тобто, з'явиться можливість накладати арешт винятково на 1 рахунок боржника в одному банку, а не на всі його рахунки в різних банківських установах, як це відбувається наразі. Відповідно, коштами на неарештованих рахунках власник зможе вільно розпоряджатися.

Проте це усе буде можливо тільки за умови відкриття виконавчого провадження.

Щоб арешт коштів не став неприємним сюрпризом, можна скористатися платформами, на яких можна самостійно перевірити, чи існує борг.

В сервісі CONTR AGENT можна проаналізувати інформацію з державних реєстрів, і дізнатись чи є особа у реєстрі боржників, або має відкриті провадження.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини