Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

ДПС пояснила перехідні моменти при відновленні ставки ПДВ 20% на окрему агропродукцію

Реклама

01.07.2021 року Рада ухвалила Закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставки податку на додану вартість при оподаткуванні операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції" (законопроект № 5425-д). Він має змінити ставку ПДВ при постачанні сільськогосподарської продукції.

Законопроект № 5425-д направлено на підпис Президенту України 08.07.2021 року.

Попри те, що він ще не набув статус повноцінного Закону, в Центральному міжрегіональному управлінні ДПС по роботі з великими платниками податків пояснюють новації цього Закону.

Для аграріїв відновлять ставку ПДВ 20% для операцій з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України сільськогосподарської продукції, яку класифікують за такими кодами згідно з УКТ ЗЕД: 0102 (велика рогата худоба, жива); 0103 (свині, живі), 0104 10 (вівці живі), 0401 (в частині молока незбираного), 1002 (жито), 1004 (овес), 1204 00 (насіння льону, подрiбнене або неподрiбнене), 1207 (насіння та плоди інших олійних культур, подрiбненi або неподрiбненi), 1212 91 (цукрові буряки).

Ставку ПДВ у 14% залишили для операцій з постачання такої продукції: 1001 (пшениця і суміш пшениці та жита (меслин), 1003 (ячмінь), 1005 (кукурудза), 1201 (соєві боби, подрiбненi або неподрiбненi), 1205 (насіння свиріпи або ріпаку, подрiбнене або неподрiбнене), 1206 00 (насіння соняшнику, подрiбнене або неподрiбнене).

Для тих товарів, за якими відновлять ставку ПДВ 20%, передбачено такі особливості:

- якщо перша подія при постачанні цих товарів відбулася до набрання чинності цим Законом, то перерахунок ставки ПДВ і суми податку на дату настання другої події не здійснюють;

- якщо після набрання чинності цим Законом відбудеться повернення попередньої оплати (авансу) або поставлених таких товарів, то перша подія при постачанні яких відбулася до вказаної дати, коригування сум податкових зобов'язань з ПДВ здійснюється, виходячи із ставки ПДВ 14 %;

- якщо після набрання чинності цим Законом відбудеться постачання цих товарів або перерахування коштів у зв'язку із збільшенням кількості або вартості таких товарів, перша подія при постачанні яких відбулася до вказаної дати, то коригування сум податкових зобов'язань з ПДВ здійснюється, виходячи із ставки ПДВ 20 %.

У випадку здійснення платником ПДВ операцій з постачання на митній території України таких товарів, які були придбані до набрання чинності цим Законом, за таким платником податку зберігається податковий кредит з ПДВ у розмірі, який був нарахований при придбанні таких товарів. Тож ставка 20% ПДВ застосовуватиметься тільки щодо виникнення податкових зобов'язань за операціями після набрання чинності цим Законом.

До Дня бухгалтера ЛІГА:ЗАКОН має щедрі подарунки. До 16 липня діє спеціальна пропозиція на цифрові рішення LIGA360 для бухгалтерів. Заходьте за посиланням та дізнавайтеся про умови першими.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини