Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Гарантії та техпаспорти на товари стануть електронними, але вибір за споживачем

Реклама

Президент України підписав Закон України "Про внесення змін до статті 7 Закону України "Про захист прав споживачів" щодо гарантійних зобов'язань в електронному вигляді" від 01.07.2021 р. № 1603-IX.

В Офісі Президента України відзначають, що тепер буде можливість у споживача отримати експлуатаційні документи та гарантійні зобов'язання в електронному вигляді на офіційному веб-сайті виробника. Йдеться про паспорт або будь-який інший документ на технічно складні побутові товари, який додається до них.

Таким чином буде діджиталізовано бізнес-процеси та покращено сервіс, який надають споживачу при гарантійному обслуговуванні товарів.

Якщо звернутися до норм ухваленого Закону, то у випадку надання гарантійних зобов'язань в електронному вигляді виробник забезпечує можливість реєстрації придбаного товару на офіційному веб-сайті виробника в установленому ним порядку.

Однак на прохання споживача реєструвати технічно складні побутові товари на офіційному веб-сайті виробника і оформлення гарантійних зобов'язань в електронному вигляді буде продавець під час продажу такого товару.

Також споживача може вимагати від продавця надати експлуатаційні документи на технічно складні побутові товари (паспорт або будь-який інший документ, що додається до товару) в паперовому вигляді.

Із судовою практикою у сфері захисту прав споживачів допоможе система VERDICTUM, яка містить більш ніж 70 млн. судових рішень. Бажаєте отримати тестовий доступ до системи VERDICTUM - тисніть сюди.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини