Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Роботодавці нараховують ЄСВ на вартість дарунків для працівників

Реклама

ГУ ДПС у Харківській області пояснило, чи буде базою нарахування ЄСВ вартість подарунків, безоплатно переданих роботодавцем працівникам (наприклад, до ювілейних та пам'ятних дат, як у грошовій, так і натуральній формі).

Треба враховувати, що сума нарахованої кожній застрахованій особі зарплати за видами виплат, які включають основну та додаткову зарплату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, становлять базу нарахування ЄСВ (п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону № 2464).

Види виплат, які відносять до зарплатних при нарахуванні ЄСВ, наведені в Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженій наказом Держкомстату від 13.01.2004 р. № 5 (далі - Інструкція № 5).

Одноразові заохочення працівникам підприємства, не пов'язані з конкретними результатами праці (наприклад, до ювілейних та пам'ятних дат, як у грошовій, так і натуральній формі), відносять до фонду додаткової зарплати (пп. 2.3.2 Інструкції № 5).

Натомість вартість подарунків до ювілейних та пам'ятних дат, безоплатно переданих роботодавцем особам, які не перебувають у трудових відносинах з підприємством, належать до інших виплат, що не належать до фонду оплати праці (п. 3.32 Інструкції № 5).

Тож вартість подарунків, безоплатно переданих працівникам, є базою нарахування ЄСВ.

Користуйтеся публікацією "Подарункові сертифікати для працівників: як подарувати й оподаткувати" в системі LIGA360: Бухгалтер. Тут об'єднані ключові професійні видання “БУХГАЛТЕР&ЗАКОН” та “Інтербух”. Більше переваг дізнайтеся за посиланням.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини