Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Промислові будівлі тимчасово простоюють – чи сплачувати податок на нерухомість

Реклама

Юрособи - власники житлової та/або нежитлової нерухомості також виступають платниками податку на нерухомість - нагадують в ГУ ДПС у Київській області.

Однак податок на нерухомість не сплачують за будівлі промисловості, віднесені до групи "Будівлі промислові та склади" (код 125) Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000, які використовуються за призначенням у госпдіяльності суб'єктів господарювання, основна діяльність яких класифікується у секціях B - F КВЕД ДК 009:2010, та не здаються їх власниками в оренду, лізинг, позичку (пп. "є" пп. 266.2.2 ПКУ).

Водночас в ПКУ відсутні норми, які визначають припинення виконання податкових зобов'язань з податку на нерухомість за об'єкти нерухомості, що перебувають у власності суб'єкта господарювання, проте які тимчасово їх не використовують у зв'язку з реконструкцією, простоєм.

Тому за такі будівлі податок на нерухомість сплачують на загальних підставах.

Користуйтеся публікацією "ФОП-загальносистемник надає в оренду нерухомість: облік та оподаткування" в системі LIGA360: Бухгалтер. Тут об'єднані ключові професійні видання “БУХГАЛТЕР&ЗАКОН” та “Інтербух”. Більше переваг дізнайтеся за посиланням.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини