Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Чи можна поділити або замінити грошима одноразову відпустку батька при народженні дитини – Держпраці

Реклама

Головне управління Держпраці у Київській області нагадує, що з 10.07.2021 діє Порядок надання відпустки при народженні дитини. Він визначає умови надання одноразової оплачуваної відпустки при народженні дитини відповідно до ст. 19-1 Закону про відпустки.

Одноразова оплачувана відпустка при народженні дитини тривалістю до 14 календарних днів (без урахування святкових і неробочих днів) надається таким працівникам:

- чоловіку, дружина якого народила дитину;

- батьку дитини, який не перебуває у зареєстрованому шлюбі з матір'ю дитини, за умови, що вони спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки;

- бабі або діду, або іншому повнолітньому родичу дитини, які фактично здійснюють догляд за дитиною, мати чи батько якої є одинокою матір'ю (одиноким батьком).

Вказану відпустку надають:

- одноразово тривалістю, яку визначає працівник у письмовій заяві про її надання (але не більше 14 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів),

- не пізніше трьох місяців з дня народження дитини. Її може використати працівник не пізніше 104-го дня з дня народження дитини;

- ділити відпустку на частини не можна, як і отримати замість неї грошову компенсацію.

Чоловік, дружина якого народила дитину, в разі подання заяви про надання відпустки має пред'явити документ, необхідний для державної реєстрації народження дитини, або свідоцтво про народження дитини, свідоцтво про шлюб.

Є питання з кадрового обліку? У LIGA360 знайдете понад 3 тисячі експерних роз'яснень та алгоритмів дій для роботи. Замовте безкоштовний тест LIGA360:HR-Менеджер прямо сьогодні.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини