Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Зміни в Інструкції про обчислення та сплату внесків на пенсійне страхування стосуються ФОПів та пільгових пенсій

Реклама

Правління Пенсійного фонду України постановою від 08.06.2021 р. № 19-1, яка набрала чинності 13.07.2021 р., затвердило зміни до Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України.

Зокрема, передбачили: якщо пенсія на пільгових умовах призначена із взаємним зарахуванням періодів роботи, передбачених статтями 13, 14 та 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення", або із взаємним зарахуванням періодів роботи, передбачених частинами другою і третьою статті 114 Закону № 1058, які дали право на цю пільгову пенсію, то відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку цих пенсій здійснюється тими підприємствами, на яких цей стаж було вироблено.

Також встановили, що відомості по особах, які набули пільговий стаж на таких підприємствах, організаціях, обліковуються в органах Пенсійного фонду за місцем призначення пенсії та відображаються в окремій відомості.

Новацією є норма, за якою ФОПи (включно з єдинниками) та інші самозайняті особи, які здійснювали економічну діяльність, основний вид якої тимчасово зупинений рішенням КМУ внаслідок здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, та в яких у період дії карантину сума сплачених внесків за відповідний місяць є меншою, ніж мінімальний страховий внесок, можуть здійснити доплату до суми страхових внесків таким чином, щоб загальна сума сплачених коштів за відповідний місяць була не меншою, ніж мінімальний страховий внесок.

Як HR-фахівцю економити час? З системою LIGA360: HR-Менеджер всі відповіді для роботи знайдуться в 2 кліки. Персональна стрічка новин, експертні відповіді та трудове законодавство на єдиній платформі. Деталі за посиланням.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини