Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

"Сірі" смартфони відключатимуть від мереж із 2022 року — плани депутатів

Реклама

Парламентський Комітет з питань цифрової трансформації пропонує обговорити проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про електронні комунікації". Оголошена мета проекту - захист інтересів держави та користувачів електронних комунікаційних послуг. Фактично його присвячено "законодавчому розв'язанню проблеми сірого імпорту мобільних терміналів". Простіше кажучи - ввезенню мобільних телефонів та смартфонів з-за кордону без належних митних процедур і повної сплати податків і зборів.

Так, проект передбачає створення автоматизованої інформаційної системи обліку міжнародних ідентифікаторів, де будуть збирати відомості про індивідуальні ідентифікатори мобільних телефонів (ІМЕІ), які були ввезені з порушенням митних правил, викрадені чи заборонені для ввезення та застосування в Україні.

Проект передбачає обмеження доступу кінцевого (термінального) обладнання мобільного зв'язку шляхом застосування постачальниками електронних комунікаційних послуг (тобто операторами мобільного зв'язку) програмно-технічних засобів з метою заборони доступу кінцевого (термінального) обладнання мобільного зв'язку до своїх електронних комунікаційних мереж.

Кінцевим користувачам послуг (тобто безпосереднім власникам смартфонів) дадуть право на зміну статусу ІМЕІ з тимчасово дозволеного до застосування на статус дозволеного до застосування у разі ввезення кінцевого (термінального) обладнання мобільного зв'язку на територію України як особистих речей, за умови підтвердження факту придбання такого обладнання або факту перетину цією особою митного кордону України. Але зверніть увагу, що максимальний загальний строк надання послуг на обладнання мобільного зв'язку, ІМЕІ якого міститься у реєстрі ідентифікаторів зі статусом тимчасово дозволеного, складає 120 календарних днів. Тобто врятувати свій приватний смартфон від блокування слід протягом чотирьох місяців від ввезення його в Україну.

Нагадаємо, що громадяни можуть переміщати через митний кордон як особисті речі два мобільних телефона. Законопроект призведе до того, що слід буде підтвердити свій перетин кордону або факт придбання телефону з метою зміни статусу тимчасового на статус дозволеного до застосування в електронній комунікаційній мережі. Це, зокрема, стосується й іноземців, які будуть перебувати в Україні більше 120 днів.

У разі ухвалення Закон запрацює з 1 липня 2022 року, а усі ІМЕІ телефонів та смартфонів, що обслуговуються операторами на цю дату та відповідають структурі та принципу розподілу ІМЕІ, визначених регуляторним органом, за поданням постачальників послуг електронних комунікацій мобільного зв'язку на безоплатній основі набувають в реєстрі ідентифікаторів статус дозволених до використання. Якщо ж буде невідповідність указаній структурі чи дублювання ІМЕІ, то такі телефони стануть тимчасово дозволеними до використання, а з 1 січня 2025 року набудуть статус заборонених до використання.

Хочете читати всі бухгалтерські видання та новини на єдиній платформі? Спробуйте систему LIGA360:Бухгалтер. Тут можна налаштувати персональну стрічку новин з улюблених видань та слідкувати за актуальними темами бухобліку. Замовляйте тестовий доступ за посиланням.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини