Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Чи передбачені для ФОП обмеження при торгівлі товарами із Amazon, Aliexpress, Eebay

Реклама

Наразі багато фізосіб придбають товари на закордонних маркетплейсах, таких як: Amazon.com., Aliexpress.com., Eebay.com. До цього процесу долучаються і ФОП на єдиному податку ІІ групи.

Зокрема, такий підприємець поцікавився у ДПС:

1. Чи може він сплачувати за придбані товари на іноземних маркетплейсах із свого підприємницького рахунку, відкритого в національній валюті шляхом використання картки "Ключ до рахунку"?

2. Чи не буде сплата за товари придбані на іноземних маркетплейсах шляхом оплати їх вартості із свого підприємницького рахунку в національній валюті, шляхом використання картки "Ключ до рахунку" порушенням чинного валютного чи будь якого іншого законодавства України?

3. Чи будуть інвойси, які надають іноземні продавці та/або самими маркетплейси та в яких зазначено ім'я та прізвище ФОП достатніми доказами та належними первинними (бухгалтерськими) документами, що підтверджують отримання придбаних товарів?

На жаль, на жодне із запитань податківці чітко не відповіли.

Вони вказують, що НБУ встановлює правила банківських операцій, визначає систему, порядок і форми платежів; здійснює валютне регулювання, визначає порядок здійснення операцій в іноземній валюті, а тому з питання використання картки "Ключ до рахунку", доцільне додатково звернутись до НБУ.

Що стосується оформлення первинних документів, то згадали про їх обов'язкові реквізити, які визначені ч. 2 ст. 9 Закону № 996, та вимоги Положення № 88.

Джерело: ІПК ДПС від 02.07.2021 р. № 2611/ІПК/99-00-04-03-03-06.

Як підприємцю самостійно вести звітність? З рішенням LIGA360:Підприємець. Система надасть підказки й алгоритми заповнення, перевірить помилки. А ще тут можна контролювати розрахунки з бюджетом. Отримайте тестовий доступ за посиланням.

Також ознайомтесь із іншими позиціями ДПС:

- підприємці повинні мати первинні документи на товари;

- коли онлайн оплата за товар не вимагає від ФОПа видачі чеку РРО;

- ДПС пропонує проводити оплату через РРО, якщо неможливо ідентифікувати платіж.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини