Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Повноцінний запуск е-лікарняних перенесли на 1 жовтня

Реклама

Починаючи із 1 вересня 2021 року усі заклади охорони здоров'я повинні перейти на видачу електронних медичних висновків, на підставі яких на вебпорталі електронних послуг ПФУ з'являються сформовані е-лікарняні. Цього вимагає наказ МОЗ "Деякі питання формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність та проведення їхньої перевірки" від 01.06.2021 р. № 1066.

Зважаючи, що не усі лікарні опанували нову електронну систему та провели підключення до неї, дату повного переходу на е-лікарняні перенесли із 1 вересня на 1 жовтня 2021 року.

Усі шаблони та інструкції з кадрового обліку є у рішенні LIGA360:HR-менеджер. Замовте прямо зараз, щоб економити робочий час.

Про це свідчить наказу МОЗ "Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства охорони здоров'я України" від 28.08.2021 р. № 1836, який поспіхом опублікували 31.08.2021 року.

Перш за все, перенесли із 1 вересня на 1 жовтня 2021 року обов'язок для всіх закладів охорони здоров'я формувати медичні висновки про тимчасову непрацездатність в електронній системі охорони здоров'я, які стають підставою для створення електронних листків непрацездатності.

Також документ передбачає виключення для обов'язкового переходу на е-лікарняний із 1 вересня і переносить цю дату на 1 жовтня у випадку відсутності технічної можливості для формування електронних медичних висновків:

- для категорії медичних висновків "Вагітність та пологи";

- для тимчасової непрацездатності, яка виникала внаслідок захворювання на ВІЛ, або внаслідок психічного розладу.

Тобто, до 1 жовтня 2021 року продовжили можливість формувати паперові листки непрацездатності.

На перехідний період маємо нову вимога - до 1 жовтня 2021 року листок непрацездатності уважається виданим через 5 днів після дати його закриття.

Користуйтеся у роботі матеріалом "Електронні лікарняні: особливості підтвердження тимчасової непрацездатності". Читайте більше аналітики в системі LIGA360: Бухгалтер. Тут об'єднані ключові професійні видання “БУХГАЛТЕР&ЗАКОН” та “Інтербух”. Більше переваг дізнайтеся за посиланням.

Також читайте:

- лікарняні припиняють відкривати дистанційно на період карантину;

- ПФУ навів типові помилки, які призводять до неможливості сформувати е-лікарняні;

- з якого моменту е-лікарняні стають підставою для призначення допомоги: роз'яснення Фонду соцстраху.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини