Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

ІТ-шники продовжують заробляти найбільше – Держстат повідомив про середню зарплату за серпень

Реклама

У серпні 2021 року середня номінальна заробітна плата в Україні становила майже 14 тис. грн, що у 2,3 раза вище рівня мінімальної зарплати. Порівняно з липнем середня заробітна плата зменшилася на 2,4%, а за останні 12 місяців (відносно серпня 2020р.) збільшилася на 22,3%. Про це свідчать дані Держстату.

Поштовхом для зростання середньої зарплати стали активізація виробничої діяльності, пожвавлення економічної активності та покращення ділових очікувань виробників, стверджують у Мінекономіки.

Зокрема, найбільшими темпами зростання відбувалося у сферах тимчасового розміщування й організації харчування (на 57,3%); мистецтва, спорту, розваг та відпочинку (30,3%); охорони здоров'я та надання соціальної допомоги (28,4%); сільського, лісового та рибного господарства (28,5%).

Щодо регіонального зрізу, то середня зарплата зросла в усіх регіонах країни. Найбільше динаміка зафіксована в таких областях: Рівенська (26,5%); Хмельницька (25,5%); Львівська (24,4%).

Загалом найвищий рівень оплати у працівників сфери інформації та телекомунікацій - 24,8 тис. грн, фінансової та страхової діяльності - 23,5 тис. грн, державного управління й оборони; обов'язкового соціального страхування - 21,2 тис. грн.

Найбільше заробляють у Києві (20,4 тис. грн), Донецькій (14,8 тис. грн), Київській (14,2 тис. грн) та Дніпропетровській (14 тис. грн) областях. Найменше - у Чернівецькій області, - 10811 грн

Також Держстат повідомив, що на 1 вересня 2021 р. заборгованість з виплати заробітної плати становила 3 928,8 млн грн.

Як бухгалтеру встигнути за щоденним потоком інформації? Зарплата й кадри, податки, бухоблік - ексклюзивну аналітику щодо цих питань ви отримаєте у LIGA360. Замовляйте тестовий доступ уже сьогодні.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини