Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Заборона проїзду без антиковідних документів з 21 жовтня – оприлюднено офіційний текст постанови КМУ

Реклама

Як ми вже анонсували, Кабінет Міністрів України постановою від 11 жовтня 2021 р. № 1066 вніс зміни до Постанови № 1236. Новації передбачають документи, які необхідні для поїздок та перельотів між регіонами з 21 жовтня. Постанова № 1066 набирає чинності 21 жовтня 2021 року. З її вже оприлюдненого тексту слідує наступне.

З 21 жовтня у разі встановлення "жовтого" рівня епідемічної небезпеки забороняється здійснення регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів автомобільним транспортом на автобусних маршрутах, авіаційним та залізничним транспортом у міжобласному сполученні без наявності у всіх пасажирів, крім осіб до 18 років:

- негативного результату тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції

- або експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, яке проведене не більш як за 72 години до дня поїздки;

- або документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації;

- або документа, що підтверджує отримання однієї дози дводозної вакцини;

- або міжнародного, внутрішнього сертифіката чи іноземного сертифіката, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 однією дозою дводозної вакцини (жовті сертифікати) або однією дозою однодозної вакцини чи двома дозами дводозної вакцини (зелені сертифікати), які включені Всесвітньою організацією охорони здоров'я до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях, негативний результат тестування методом полімеразної ланцюгової реакції або одужання особи від зазначеної хвороби, чинність якого підтверджена за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія).

При цьому перевізник несе відповідальність за наявність у всіх пасажирів, крім осіб до 18 років, документів, названих вище.

У МОЗ коментують це наступним чином. Якщо ви пересуваєтеся в межах регіонів з жовтим рівнем епіднебезпеки, то вам необхідний один із таких документів:

- документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації або документ, що підтверджує отримання однієї дози дводозної вакцини;

- міжнародний, внутрішній або іноземний сертифікат, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 однією дозою однодозної вакцини чи двома дозами дводозної вакцини.

- негативний результат тестування на COVID-19 методом ПЛР або експрес-тесту на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2, який чинний 72 години.

Якщо ж ви виїжджаєте або прямуєте в регіон з червоним рівнем епіднебезпеки вам буде необхідний один із таких документів:

- документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації;

- міжнародний, внутрішній або іноземний сертифікат, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 двома дозами дводозної вакцини;

- негативний результат тестування на COVID-19 методом ПЛР або експрес-тесту на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2, який чинний 72 години.

Як відомо, з 23 вересня по всій Україні діє жовта зона карантину.

Усі ці вимоги радимо врахувати роботодавцям під час планування відряджень працівників.

Щоб не пропустити інформацію про прийняття змін до законодавства з вашої теми - встановіть їх на контроль в LIGA360. Щойно вони вступлять в силу - ви автоматично отримаєте сповіщення. Ці та інші можливості доступні бухгалтеру в LIGA360. Спробуйте зараз - замовляйте тестовий доступ.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини