Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Кому з державних службовців можна встановити надбавку за ранг під час випробування – НАДС

Реклама

Особі, якій при призначенні на посаду державної служби встановлено випробування, надбавка за ранг виплачується у випадку, якщо за попереднім місцем роботи їй присвоєно ранг державного службовця. Про це йдеться у роз'ясненні НАДС від 27.09.2021 р. № 139-р/з.

Особі, якій при призначенні на посаду державної служби встановлено випробування і яка має ранг посадової особи місцевого самоврядування, дипломатичний ранг, військове чи інше спеціальне звання, присвоєний/присвоєне за попереднім місцем роботи, надбавка за такий ранг/таке звання у період випробування не виплачується.

Особі, яка має ранг посадової особи місцевого самоврядування, військове звання, дипломатичний ранг чи інше спеціальне звання, ранг державного службовця присвоюється після закінчення строку випробування (у разі його встановлення).

Згідно зі статтею 35 Закону в акті про призначення на посаду суб'єкт призначення може встановити випробування з метою перевірки відповідності державного службовця займаній посаді із зазначенням його строку. При призначенні особи на посаду державної служби вперше встановлення випробування є обов'язковим. Випробування при призначенні на посаду державної служби встановлюється строком до шести місяців.

Відповідно до ч. 2 ст. 39 Закону співвідношення між рангами державних службовців і рангами посадових осіб місцевого самоврядування, військовими званнями, дипломатичними рангами та іншими спеціальними званнями встановлюється для випадків призначення осіб, яким присвоєно такі спеціальні звання, на посади державних службовців, на яких може бути присвоєно нижчий ранг. У такому разі особі присвоюється ранг державного службовця на рівні рангу, який вона мала відповідно до спеціальних законів.

Водночас ч. 5 ст. 39 Закону передбачено, що ранги державних службовців присвоюються одночасно з призначенням на посаду державної служби, а в разі встановлення випробування - після закінчення його строку.

Пунктом 2 Постанови № 306 встановлено, що особі, яка призначена на посаду державної служби з випробуванням і має ранг, присвоєний за попереднім місцем роботи, надбавка за ранг у період випробування виплачується відповідно до такого рангу.

Бажаєте, щоб з вами співпрацювали найкращі кандидати? Контролюйте відгуки про бренд роботодавця на ІТ-платформі LIGA360:HR. Дізнайтеся про всі переваги за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини