Податківці нагадали, що у випадках отримання оплати за медичні послуги в позаробочий час (вихідні та/чи святкові дні), РРО та/або ПРРО слід застосовувати не пізніше наступного робочого дня саме суб'єкта господарювання, під час опрацювання ним виписки про рух коштів на рахунку, як інформації про розрахункові операції здійсненні дистанційно, з дотриманням хронології здійснення таких операцій.
Водночас, у п. 14 ст. 9 Закону про РРО визначено, що РРО та/або ПРРО та розрахункові книжки не застосовують при здійсненні розрахунків за послуги у разі проведення таких розрахунків виключно за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування та/або сервісів переказу коштів.
Однак, дія цього положення розповсюджується на суб'єктів господарювання, які надають виключно послуги та здійснюють розрахунки виключно за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування та/або сервісів переказу коштів (далі - платіжні сервіси).
Отже, незважаючи на наявність пільги, передбаченої п. 14 ст. 9 Закону про РРО, у разі приймання оплати за послуги в готівковій формі, за допомогою POS-терміналів банківських установ та платіжних сервісів одночасно, РРО та/або ПРРО має застосовуватись відносно всіх зазначених розрахункових операцій зі створенням та видачею відповідного розрахункового документа (чек РРО та/або ПРРО), в якому має бути зазначена відповідна форма оплати, а пільга передбачена для отримання оплат виключно за допомогою платіжних сервісів у такому випадку не може бути використана.
Джерело: ІПК ГУ ДПС в Одеській області від 31.08.2021 р. № 3163/ІПК/15-32-07-06-06.
Хочете щомісяця отримувати 40 аналітичних матеріалів з бухобліку? Користуйтеся публікаціями в системі LIGA360:Бухгалтер. Тут об'єднана аналітика видань “БУХГАЛТЕР&ЗАКОН” та “Інтербух”, а ще є щоденні оновлення новин. Деталі за посиланням.