Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Відсторонення невакцинованих працівників - куди звертатись за законністю такого рішення

Реклама

До регіональних управлінь Держпраці надходять звернення щодо незаконного відсторонення невакцинованих працівників від роботи.

Приміром, до Управління Держпраці у Житомирській області вже надійшло 5 звернень від працівників державних установ та освітніх закладів, яких відсторонили від виконання службових обов'язків через відсутність щеплення від COVID-19. Фахівці управління по 4 зверненнях вже надали роз'яснення, а 1 звернення ще перебуває на розгляді.

Інформацією поділився начальник Управління Держпраці у Житомирській області Сергій Сечін.

"До нас надходять звернення від працівників щодо незаконного відсторонення від роботи. Законність відсторонення ми перевіряти не можемо, ми можемо тільки дати роз'яснення стосовно самої процедури. Відсторонення має відбуватися наступним чином - до початку дії наказу МОЗ керівник організації або установи мав попередити, а потім ознайомити із наказом про відсторонення. Якщо працівник не погоджується підписати цей наказ, складається комісійний акт про відмову", - розповів Сергій Сечін.

Також він додав, якщо керівник не відсторонює таких працівників від роботи, то його очікує адміністративне стягненню у вигляді штрафу до 170 тис. грн.

Усі шаблони та інструкції з кадрового обліку є у рішенні LIGA360:HR-менеджер. Замовте прямо зараз, щоб економити робочий час.

Окрім того, 4 позови до Державного космічного агентства України (ДКА) щодо оскарження наказів про відсторонення від роботи зареєстрував Окружний адмінсуд м. Києва.

За ними позивачі просять суд визнати протиправними та скасувати накази ДКА, якими їх було відсторонено від роботи та поновити їх на роботі.

Серед інших вимог вказаних позовів - виплатити зарплату за час незаконного відсторонення від роботи.

Наразі суд вирішує питання відкриття проваджень за вказаними позовами.

Подвійні переваги для кожного підрозділу компанії - тільки в листопаді. Замовляйте ІТ-платформу LIGA360 для командної роботи, й отримайте вдвічі більше користувачів у вашій ліцензії. На вибір даються рішення для бухгалтерії, юридичного департаменту, служби безпеки, PR- та HR-відділів. Деталі акції до 30-річчя LIGA ZAKON за посиланням.

Також читайте:

- "У перелік обов'язкової вакцинації додадуть медиків, посадовців місцевого самоврядування і працівників комунальних підприємств - МОЗ";

- "Працівників Укрпошти, Укрзалізниці, Ощадбанку та решти держпідприємств внесли в список на вакцинацію проти COVID-19";

- "Роботодавці повинні інформувати про обов'язковість щеплення та наслідки відмови - Держпраці";

- "Держпраці відповіла про відпустки та простій для невакцинованих працівників";

- "Хто контролюватиме відсторонення від роботи невакцинованих педагогів та посадовців - відповідь міністрів".

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини