Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Лісгоспам пояснили порядок заповнення розрахунку частини чистого прибутку із новим нормативом відрахування

Реклама

В період із 20 липня 2021 року до 31 грудня 2024 року діє постанова КМУ від 14.07.2021 р. № 718, якою зменшили базовий норматив відрахування частини чистого прибутку (доходу) до держбюджету з 80% до 50% для державних лісогосподарських, лісозахисних, інших підприємств, які належать до сфери управління Державного агентства лісових ресурсів, але при умови спрямування ними 30% чистого прибутку (доходу) від своєї діяльності на придбання необоротних активів, необхідних для заходів з охорони, захисту, використання та відтворення лісів. До того ж використання цих 30% чистого прибутку (доходу) підлягає щорічному державному фінансовому аудиту.

В ДПС з цього приводу видали інформаційний лист № 23.

Податківці пояснюють, що державні лісогосподарські, лісозахисні, інші підприємства, які належать до сфери управління Державного агентства лісових ресурсів, можуть відраховувати частину чистого прибутку (доходу) у розмірі 50%, починаючи з підсумків фінансово-господарської діяльності за IІІ квартал 2021 року.

Натомість перераховувати частину чистого прибутку за І-й квартал та півріччя 2021 року у зв'язку з набранням чинності постанови № 718 не потрібно.

Для декларування частини чистого прибутку (доходу) за підсумками трьох кварталів 2021 року в ДПС пропонують заповнити окремі рядки Розрахунку частини чистого прибутку, дивідендів на державну частку, форма якого затверджена наказом Мінфіну від 12.01.2021 р. № 4 (ідентифікатор форми J0108208), таким чином:

- у рядку 01 "Обсяг чистого прибутку (доходу)" та відповідно у рядку 06 "Чистий прибуток (дохід) за звітний період, з якого здійснюються відрахування частини чистого прибутку (доходу)/дивідендів на державну частку" вказують обсяг чистого прибутку (доходу) за три квартали 2021 року;

- у рядку 10 "Норматив відрахування частини чистого прибутку (доходу)/ дивідендів на державну частку (%)" - базовий норматив відрахування 50%;

- у рядку 11 "Частина чистого прибутку (доходу)/дивіденди на державну частку, що відраховуються до бюджету за звітний податковий період" та рядку 13 "Частина чистого прибутку (доходу)/дивіденди на державну частку, що підлягають сплаті (рядок 11 - рядок 12)" показники обчислюють та заповнюють з урахуванням цього базового нормативу;

- у рядку 12 "Частина чистого прибутку (доходу), нарахована за попередній звітний період поточного року з урахуванням уточнень" - сума частини чистого прибутку (доходу), задекларована у рядку 11 Розрахунку за підсумками півріччя 2021 року (що обчислювалась за нормативом 80%);

- водночас у рядку 18 блоку "Виправлення, пов'язані зі зміною базового нормативу відрахування" необхідно зазначити суму збільшення податкового зобов'язання, яку обчислюють як різницю між сумою частини чистого прибутку (доходу) за півріччя 2021 року, обрахованою за нормативом 80% та сумою, обрахованою за нормативом 50% за такий же звітний (податковий) період.

Щодо заповнення Розрахунку за підсумками 2021 року, зокрема:

- у рядку 01 та відповідно у рядку 06 зазначають обсяг чистого прибутку (доходу) за 2021 рік;

- у рядках 10, 11, 13 - показники з урахуванням базового нормативу відрахування 50%;

- у рядку 12 - сума частини чистого прибутку (доходу), нарахована за попередній звітний період поточного року, що дорівнює підсумку показників рядків 11 та 18 Розрахунку за три квартали 2021 року;

- у рядку 18 блоку "Виправлення, пов'язані зі зміною базового нормативу відрахування", який заповнюють наростаючим підсумком, зазначають суму збільшення податкового зобов'язання, що обчислюється як різниця між сумою частини чистого прибутку (доходу) за півріччя 2021 року, обчисленою за нормативом 80% та сумою, обчисленою за нормативом 50% за такий же звітний (податковий) період.

Разом з тим до Розрахунку необхідно подати доповнення та пояснення, складені у довільній формі щодо обрахунку суми частини чистого прибутку (доходу), а також інформацію щодо спрямування 30% чистого прибутку (доходу) від своєї діяльності на придбання необоротних активів, необхідних для здійснення заходів з охорони, захисту, використання та відтворення лісів. Про це зазначають у полі "Наявність доповнення" Розрахунку.

Отримайте всі відповіді щодо бухгалтерського й кадрового обліку на ІТ-платформі LIGA360. Покрокові інструкції, експертні роз'яснення, свіжа аналітика. Подробиці за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини