Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Державні аудитори можуть отримати більше повноважень при ревізіях

Реклама

На розгляд ВРУ внесений законопроект № 6330 від 19.11.2021 року, який повинен удосконалити інструменти системи державного фінансового контролю.

По-перше, органи державного фінансового контролю можуть отримати додатково права:

- здійснювати фотозйомку, звукозапис, відеозапис під час перевірки з метою збору доказів, фіксації фактів порушень законодавства;

- створювати інтегровані автоматизовані системи підтримки прийняття рішень;

- доступу до автоматизованих інформаційних і довідкових систем, реєстрів і банків (баз) даних, держателем (адміністратором) яких є державні органи або органи місцевого самоврядування;

- під час державного фінансового контролю перевіряти документи, що посвідчують особу, а також документи, що підтверджують посаду осіб, які фактично здійснюють розрахункові операції, об'єкта, що контролюється.

По-друге, запропоновано аби направлення на ревізію складали у електронній або у паперовій формі.

По-третє, за перешкоджання діяльності посадових осіб органу державного фінансового контролю, надання недостовірної (неправдивої, неточної) інформації та/або документів, надання інформації та/або документів не в повному обсязі, порушення встановлених строків надання інформації та/або документів, ненадання персональних даних для складання протоколу про адміністративне правопорушення, створення інших перешкод посадовим особам під час виконання їх завдань та функцій, тягнуть за собою кримінальну, адміністративну, дисциплінарну відповідальність відповідно до законодавства.

По-четверте, встановлять підставу ініціювання розгляду питання щодо розірвання контракту з керівниками суб'єктів господарювання державного сектору економіки у разі недосягнення визначених контрактом показників ефективності використання державного майна і прибутку, а також майнового стану суб'єктів господарювання державного сектору економіки. Орган державного фінансового контролю у разі встановлення під час перевірки фактів невиконання показників, передбачених контрактом, вноситиме відповідному суб'єкту управління об'єктами державної власності пропозиції щодо розгляду питання про розірвання контракту з такими керівниками суб'єктів господарювання.

До підприємства прийшли контролюючі органи? Знайте, як захистити бізнес правовим шляхом з ІТ-платформою LIGA360. Подробиці за посиланням.

Придбайте корпоративне рішення LIGA360 вдвічі вигідніше тільки до 25 листопада

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини