Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

У КЗпП розширять можливості щодо праці жінок – уряд схвалив законопроект

Реклама

Уряд підтримав законопроект щодо удосконалення правового регулювання та заборони дискримінації працюючих жінок під час вагітності, пологів та вигодовування дитини. Відповідне рішення ухвалене на черговому засіданні 2 грудня, інформує Мінекономіки. Ми вже аналізували ключові аспекти законопроекту, який було винесено на обговорення указаним міністерством.

За інформацією Урядового порталу, проектом закону, розглянутим на засіданні уряду, пропонується у КЗпП:

- заборонити на рівні законодавства дискримінацію в трудових відносинах за ознакою вагітності;

- скасувати низку обмежень для праці жінок, що забезпечить їм повноцінну реалізацію права на працю. Так, жінкам (крім вагітних та тих, що мають дітей до 1,5 років) дозволять за їх згодою працювати в нічний та неробочий час;

- надати гарантії жінкам на період проходження рекомендованих лікарем медичних обстежень, що проводяться у зв'язку з вагітністю (зокрема вагітну звільнятимуть від роботи на час рекомендованих лікарем медобстежень, що проводять у зв'язку із вагітністю. На цей період за працівницею зберігатимуть середній заробіток);

- удосконалити процедуру надання відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами з метою недопущення зменшення післяпологової частини цієї відпустки.

Зміни мають бути внесені також до Закону про охорону праці.

Щоб мінімізувати кадрові ризики, необхідна злагоджена робота HR-департаменту. Найефективніша робота команд доступна на ІТ-платформі LIGA360. Отримайте максимальний функціонал продуктів ЛІГА:ЗАКОН для зручної роботи HR-відділу, спільно ухвалюйте рішення й оцінюйте ризики, обмінюйтеся документами й новинами. Замовте LIGA360 прямо сьогодні.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини