Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Кому з педагогів підвищать посадові оклади та доплати у 2022 році – постанова КМУ

Реклама

Кабінет Міністрів України ухвалив постанову від 28 грудня 2021 р. № 1391 «Деякі питання встановлення підвищень посадових окладів (ставок заробітної плати) та доплат за окремі види педагогічної діяльності у державних і комунальних закладах та установах освіти». Ця постанова набирає чинності з 1 січня 2022 року. Нею затвердили:

- розміри підвищень посадових окладів (ставок заробітної плати) працівникам у державних і комунальних закладах та установах освіти;

- розміри доплат за окремі види педагогічної діяльності працівникам у державних і комунальних закладах та установах освіти.

Розмір підвищення посадового окладу (ставки заробітної плати) за роботу в певних типах закладів та установ освіти становитиме від 5% до 30%. Розмір підвищення за педагогічні та інші звання - від 10% до 20%, за знання та використання в роботі іноземної мови - 5% або 10%.

Затверджені цією постановою розміри підвищень та доплат встановлюються працівникам, які займають посади згідно з переліком посад педагогічних та науково-педагогічних працівників і на яких поширюються умови оплати праці працівників закладів та установ освіти.

Працівникам закладів та установ освіти, яким передбачено підвищення посадових окладів (ставок заробітної плати) за кількома підставами, абсолютний розмір кожного підвищення визначається виходячи з розміру посадового окладу (ставки заробітної плати) без урахування іншого підвищення.

Коли працівники закладів освіти мають право на підвищення посадових окладів (ставок заробітної плати) за різними підставами, передбаченими у розділі “Підвищення за роботу в певних типах закладів та установ освіти”, їх посадові оклади (ставки заробітної плати) підвищуються за кожною підставою, але не більш як на 25% .

Своєю чергою, розміри доплат за окремі види педагогічної діяльності працівникам у державних і комунальних закладах та установах освіти встановили у діапазоні від 10% до 40%. Так, доплата за класне керівництво у 1-4 класах - 20%, у 5-11 класах - 25%. Доплата за перевірку навчальних робіт у 1-4 класах становитиме 15%. У 5-11 класах вона буде 20% з мови та літератури, 15% з математики, 10% з іноземної мови, технічної механіки (конструювання) та креслення.

А ось до постанови КМУ від 10 липня 2019 р. № 822 «Про оплату праці педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників закладів і установ освіти і науки» внесли низку змін та зупинили до 31 грудня 2022 р. її дію.

Щоб мінімізувати кадрові ризики, необхідна злагоджена робота HR-департаменту. Найефективніша робота команд доступна на ІТ-платформі LIGA360. Отримайте максимальний функціонал продуктів ЛІГА:ЗАКОН для зручної роботи HR-відділу, спільно ухвалюйте рішення й оцінюйте ризики, обмінюйтеся документами й новинами. Замовте LIGA360 прямо сьогодні.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини