Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Хто отримуватиме 13500 та 20000 грн після підвищення зарплат медикам – пояснення МОЗ

Реклама

Як відомо, Кабмін ухвалив підвищення базової заробітної плати медичним працівникам закладів охорони здоров'я державної та комунальної власності. З того часу у медичних працівників виникли десятки запитань щодо розміру заробітної плати та кого саме стосуватиметься дане підвищення. Наразі МОЗ дало відповіді на два найпопулярніші запитання.

Яку освіту повинні мати медики, аби отримувати базову заробітну плату

Базову заробітну плату не менше ніж 20000 гривень встановлено для лікарів (крім лікарів-інтернів), професіоналів з вищою немедичною освітою, які допущені до медичної діяльності в закладах охорони здоров'я.

Базова заробітна плата не менше ніж 13500 гривень виплачуватиметься медичним сестрам, які здобули таку медичну освіту:

  • фаховий молодший бакалавр;

  • фахівець з початковим рівнем (короткий цикл) вищої медичної освіти, (раніше - середня спеціальна освіта);

  • перший (бакалаврський) рівень вищої медичної освіти;

  • магістр з медсестринства.

Чи стосуватиметься підвищення зарплати медиків відомчих закладів охорони здоров'я

Дана постанова поширюється абсолютно на всіх працівників державних та комунальних закладів охорони здоров'я. Медзаклади, які фінансуються за єдиною тарифною сіткою, зобов'язані дотримуватись даної постанови. Нині вони отримали право робити доплати до встановленого рівня зарплати більші, ніж передбачені єдиною тарифною сіткою.

Кабінетом Міністрів було встановлено лише базовий рівень заробітної плати для лікарів та медичних сестер. Тобто медики, які працюють на повну ставку, не можуть отримувати заробітну плату меншу, ніж зазначено в постанові. При цьому, згаданий вище рівень заробітної плати не є фіксованим і може бути збільшений керівником медзакладу.

Завдяки змінам у системі охорони здоров'я, лікарні стали самостійними підприємствами та отримали право розпоряджатися коштами на власний розсуд. Тому достойне фінансове забезпечення медичного персоналу, безпосередньо на місцях, залежить від керівника закладу, який вирішує куди і як витрачаються гроші лікарні.

Щоб мінімізувати кадрові ризики, необхідна злагоджена робота HR-департаменту. Найефективніша робота команд доступна на ІТ-платформі LIGA360. Отримайте максимальний функціонал продуктів ЛІГА:ЗАКОН для зручної роботи HR-відділу, спільно ухвалюйте рішення й оцінюйте ризики, обмінюйтеся документами й новинами. Замовте LIGA360 прямо сьогодні.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини