Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Зміна податкового навантаження на доходи фізосіб, РРО, оподаткування нерухомості та анти-BEPS – плани на 2022 рік

Реклама

На сьогодні основні системні зміни до податкового законодавства внесені. Подальша робота має відбуватися на рівні виконавчої влади. Зокрема, потрібно нормально імплементувати правила щодо РРО, анти-BEPS (без шоків для бізнесу), налагодити міжнародний обмін податковою інформацією, тощо. І, що не менш важливо, прибрати будь-які корупційні складові. Безумовно, точкові зміни можуть мати місце, проте, таких глобальних ініціатив як законопроєкт №5600 не планується. Про це Європейській Бізнес Асоціації під час зустрічі повідомив Данило Гетманцев, голова Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики.

Винятком може стати зниження податкового навантаження на доходи фізичних осіб. Розглядаються різні варіанти: або зниження ставки ПДФО (при цьому ЄСВ залишається, а військовий збір - скасовується), або ж через об'єднання трьох обов'язкових платежів у один. Проте, який механізм буде підтримано - поки невідомо. Такі зміни, у разі їх прийняття, можуть супроводжуватись істотними змінами до механізмів адміністрування податків та зборів. У контексті обговорюваних змін піднімали питання оподаткування нерухомості, особистого та посімейного декларування.

«Ми обговорюємо зараз два концепти щодо зниження податкового навантаження на фонд оплати праці. Перший - це об'єднання трьох податків... Другий передбачає істотне зниження ставки ПДФО, а ЄСВ залишиться таким, як є. Тобто військовий збір скасувати, знизити ставку ПДФО, а ЄСВ залишити таким, як є. Якщо говорити про об'єднання, то ця концепція передбачає об'єднання трьох податків в єдиний і також зменшення ефективної ставки… Не знаю, яке буде рішення», - сказав Д. Гетманцев.

Було зазначено, що цього року не планується підняття жодних податків. Хоча, деякі корективи можливі - через інфляцію. Однак таких рішень Комітет ВРУ не пропонуватиме без позиції Міністерства фінансів.

Говорилося і про новації в оподаткуванні тих, хто самостійно провадить час від часу дрібний бізнес. «Передбачається спеціальна категорія платників податків, що отримують додатковий дохід, та його оподаткування за ставкою 5% без сплати ЄСВ за умови встановлення чи подання заявки через Дію. Дія видає чи встановлює реєстратор розрахункових операцій на телефон… 27 видів діяльності: від перукарських послуг до ремонтів квартир, таксі теж там є. Логіка дуже проста: працюєш десь, - наприклад, в таксі, якщо з тобою розраховуються, ти проводиш це через свій телефон. Це абсолютно звільнено від будь-яких ліцензій, будь-яких обмежень, будь-чого. Не захотів цим займатися - навіть не треба зніматися з реєстрації. Просто РРО висить в тебе і все. Знову захотів цим займатися - знову займаєшся», - зауважив нардеп.

Розглядається можливість впровадження податку на виведений капітал для обмеженого кола осіб - з оборотом до 200 млн грн на рік. Очікується, що цей податок застосовуватиметься опціонально - тобто, платники податку матимуть змогу обирати між податком на виведений капітал та «звичайним» податком на прибуток підприємств.

Також бізнес цікавила ситуація щодо РРО. Так, за попередньою інформацією, на початку січня від банків почала надходити інформація про масове відключення POS-терміналів. За даними ж Комітету ВРУ наразі така ситуація стабілізувалась.

В контексті митниці піднімалось піднімались питання криміналізації контрабанди та ризиків тиску на прозорий, чесний бізнес через сумнівні попередні практики застосування. Так, прозорий бізнес хвилює, що в існуючих законодавчих пропозиціях не прослідковується боротьба з реальними великими контрабандистами, саме які і завдають величезних втрат країні

1,4 тис. ситуацій та алгоритмів дій для бухгалтера - на ІТ-платформі LIGA360. Замовте презентацію професійних рішень LIGA360:Бухгалтер та LIGA360:НR прямо сьогодні.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини