Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

У МОЗ пояснили різке скорочення тривалості самоізоляції при захворюванні на коронавірус

Реклама

В Україні змінили тривалість амбулаторного та стаціонарного лікування пацієнтів із COVID-19. Так, внесено зміни до Наказу № 722, інформує МОЗ. Зокрема, рекомендовано скорочення мінімальної тривалості лікування безсимптомних пацієнтів з COVID-19 до 5 днів із дати появи перших симптомів або з дати взяття матеріалу на дослідження. Це дозволяє зменшити термін перебування під медичним наглядом пацієнтів, які мають легкий перебіг хвороби.

«Дані останніх досліджень показують, що більшість випадків передачі коронавірусної хвороби відбувається за 1-2 дні до появи симптомів, а також у наступні 2-3 дні після їх появи. До того ж штам «Омікрон» має значно менший інкубаційний період у порівнянні з іншими варіантами вірусу», - зауважив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

Раніше пацієнт мав перебувати на ізоляції не менше ніж 10 днів від дати появи симптомів або ж від дати взяття матеріалу на тестування. Повторне тестування на COVID-19 також слід було проводити не раніше ніж 10 днів із часу появи симптомів чи першого позитивного тесту. Тепер самоізоляцію можна завершувати за умови відсутності симптомів захворювання через 5 днів від дати їхньої появи або від дати отримання позитивного результату тестування.

Також тепер підтвердженим вважається випадок COVID-19 без наявності симптомів, але який був засвідчений експрес-тестом на антиген. Основна умова - контакт із підтвердженим випадком COVID-19. Раніше підтвердження експрес-тестами було достатньо лише для осіб, у яких були наявні симптоми COVID-19. Для безсимптомних хворих необхідно було засвідчення ПЛР-методом.

Також змінами до наказу пріоритезували зусилля з відстеження контактів випадків COVID-19. В умовах «червоного» рівня епідемічної небезпеки тепер будуть відстежуватися лише контакти високого ризику інфікування та тяжких наслідків захворювання. Контактами високого ризику вважатимуться члени сім'ї інфікованого, вразливі контактні особи за станом здоров'я, а також особи, які перебувають у закритих приміщеннях із високим ступенем ризику, наприклад, лікарні та установи довготривалого догляду.

Особи, які отримали повний курс щеплення та ревакцинацію, вважатимуться контактами низького ризику.

Бажаєте мінімізувати кадрові ризики для своєї компанії? Спробуйте ІТ-платформу LIGA360:HR. Дізнавайтесь першими про зміни трудового законодавства, контролюйте відгуки про бренд роботодавця, перевіряйте надійність кандидатів та співробітників. Деталі за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини