Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Усі медзаклади забезпечені коштами за січень та мають аванси за лютий, необхідні для виплат підвищеної зарплати медикам – МОЗ

Реклама

Українським медикам нараховано базову заробітну плату за січень у розмірі не менше 20 000 гривень для лікарів та 13 500 гривень для медичних сестер. Більша частина медпрацівників вже й отримала виплати за цими нарахуваннями, інформує МОЗ. Наразі 100% закладів первинної та екстреної медичної допомоги вже забезпечені необхідними коштами за січень та мають аванси за лютий, необхідні для виплат підвищеної зарплати медикам.

Також НСЗУ перерахувала кошти закладам вторинної медичної допомоги. Тому лікарні "вторинки", які працюють за програмою медичних гарантій, вже розпочали виплати. Затримка в кілька днів, що виникла в поодиноких закладах охорони здоров'я, пов'язана зі складною технічною процедурою підписання контрактів. Міністр охорони здоров'я повідомив, що медики вторинної ланки мають отримати підвищену заробітну плату у найкоротші терміни.

За словами міністра, заробітну плату за січень зазначеного рівня вже отримали:

- медичні працівники закладів охорони здоров'я, які фінансуються за кошторисним принципом із державного бюджету. Це клінічні бази інститутів, центри контролю та профілактики хвороб, а також лікарні, які знаходяться в підпорядкуванні Національної академії медичних наук, МОЗ, Міністерства молоді та спорту, Міністерства оборони;

- працівники екстреної медичної допомоги та працівники первинної медичної допомоги.

Віктор Ляшко нагадав, що в МОЗ функціонує гаряча лінія 0-800-60-20-21, на якій можна отримати консультації з виплат підвищених заробітних плат медикам та залишити звернення, якщо медичному працівнику не виплачено належний рівень зарплати.

Лише 40 закладів первинки, що становить 4% від загальної кількості, поки не в змозі власним коштом виплатити нові базові зарплати медикам. У січні в цих лікарнях зроблені нарахування оплати праці коштом авансових платежів за лютий, а в майбутньому - вони отримають дофінансування від Національної служби здоров'я України (НСЗУ). Про це повідомив заступник Міністра охорони здоров'я Олексій Яременко.

За словами заступника Міністра, найбільше закладів первинки, які потребують додаткового фінансування, знаходяться на Одещині, Кіровоградщині, Миколаївщині та Вінниччині.

Ті медзаклади, яким з об'єктивних причин не вистачає бюджету для виплати підвищеної заробітної плати медикам, отримають пакет додаткового фінансування від НСЗУ. Пакет дофінансування видаватиметься терміном на пів року та матиме чіткі індикатори виконання. За цей час медичний заклад має владнати операційні проблеми та запровадити якісний менеджмент.

Наразі МОЗ верифікує кожен медзаклад первинки, який декларує, що потребує дофінансування від держави. Також на такі лікарні чекатиме перевірка від Держаудитслужби для з'ясування того, куди і як заклад витрачав кошти.

Як бухгалтерам впоратися зі щоденним потоком інформації та змінами? Все потрібне є на ІТ-платформі LIGA360:Бухгалтер. Отримуйте сповіщення про зміни законодавства й статусів контрагентів, читайте актуальні професійні видання. Замовте LIGA360 прямо сьогодні, щоб бути впевненим у кожному рішенні.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини