Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Виправлення помилок у декларації з податку на прибуток – тема номера видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН

16 лютого 2022, 15:40
5619
0
Реклама

Відповідно до п. 50.1 ПКУ в разі, якщо в майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 ПКУ) платник податків самостійно (зокрема, і за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться в раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов'язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку. Отже, зроблені в декларації помилки можна виправити лише до закінчення строку давності, вказаного в п. 102.1 ПКУ.

Нагадаємо, що згідно із цією нормою контролюючий орган, крім випадків, визначених п. 102.2 ПКУ, має право провести перевірку та самостійно визначити суму грошових зобов'язань платника податків у випадках, визначених ПКУ, не пізніше закінчення 1095-го дня (2555-го дня - у разі проведення перевірки операції відповідно до ст. ст. 39 і 392 ПКУ), що настає за останнім днем граничного строку подання податкової декларації, звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації, визначеної п. 133.4 ПКУ, та/або граничного строку сплати грошових зобов'язань, нарахованих контролюючим органом, а якщо така податкова декларація була надана пізніше - за днем її фактичного подання. Якщо протягом зазначеного строку контролюючий орган не визначить суму грошових зобов'язань, платника податків вважають вільним від такого грошового зобов'язання (зокрема, і нарахованої пені), а спір щодо такої декларації та/або податкового повідомлення не підлягає розгляду в адміністративному або судовому порядку.

Враховуючи це, у загальному випадку (крім контрольованих операцій) термін у 1095 днів для виправлення помилок у декларації відраховують із дати, що настає:

- за граничним днем подання "помилкової" декларації (якщо декларацію подано вчасно);

- за днем фактичного подання декларації (якщо декларацію подано пізніше граничного строку).

За нормами п. 522 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ на період з 18 березня 2020 року до останнього календарного дня місяця (включно), у якому завершується дія карантину, установленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), підлягає зупиненню перебіг строків давності, передбачених ст. 102 ПКУ.

Оскільки карантин ще не закінчено, то завдяки зазначеному зупиненню строків можна виправити помилки в декларації, з моменту подання якої минуло й більше 1095 днів.

Розлогіше на цю тему читайте у статтях видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН:

- "Як виправити помилки у "прибутковій" декларації: головне";

- "Виправлення помилки у "прибутковій" декларації: збільшено витрати за минулий рік";

- "Виправлення помилки у "прибутковій" декларації: відмітка про фінзвітність";

- "Виправлення помилки у "прибутковій" декларації: збільшено доходи за минулі роки".

Хочете щомісяця отримувати 40 аналітичних матеріалів з бухобліку? Спробуйте рішення LIGA360: Бухгалтер. Тут об'єднана аналітика видань БУХГАЛТЕР&ЗАКОН та Інтербух, а ще є щоденні оновлення новин. Деталі за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини