Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

РРО та майбутнє «зарплатних» ФОПів у 2022 році – позиція Данила Гетманцева

Реклама

Голова Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев в інтерв'ю НВ Бізнес розповів щодо питання РРО/ПРРО: «Жодного законодавчого регулювання роботи РРО сьогодні не потрібно. Система працює без збоїв. Будь-які моменти, пов'язані з нюансами у її роботі, викликані більше бажанням «секти анти-РРО» отримати додатковий аргумент, чому - ні. Я не бачу ні нормативних, ні будь-яких інших проблем. На поточний момент [3 лютого] ФОП встановили вже більше 330 тис. РРО-реформа відбулася. Усіх ФОП на єдиному податку, які мають, але ще не встановили РРО, десь 20-25 тис. Ба більше, люди задоволені можливостями, що їх відкриває програмний РРО, це зовсім інший світ - облік товарів, аналітика, робота з продажами. Програмний РРО дозволяє відмовитися від бухгалтера, тому що програмні рішення, які зараз є на ринку, дозволяють продавцю чи торговцю за 120 грн на місяць самостійно формувати та подавати до податкової будь-які бухгалтерські звіти. Тому система працює нормально, незважаючи на жодні страхи чи політику, яка навколо цього породжується покидьками різного калібру».

На питання щодо подальших перспектив податкової реформи Данило Гетманцев сказав: «Хочу, щоб мене почули та не виривали з контексту. Йдеться не просто про податкову реформу. Йдеться про зміну суспільного договору. Те, що пропонуємо ми, - суттєве (удвічі) зменшення ставки податків на доходи в обмін на повну відмову від практик ухилення від оподаткування. Це не можна насадити зверху, це можна лише прийняти новим суспільним консенсусом. Тому для ухвалення цієї концепції потрібен консенсус».

За його словами, зараз обговорюють дві концепції зниження податків. Перша передбачає скасування військового збору та об'єднання єдиного соціального внеску та податку на доходи фізосіб. Друга полягає в тому, щоб зменшити ставку ПДФО вдвічі. Гетманцев розповів, що зараз триває дискусія з Міністерством фінансів, яке не впевнене, що різке зниження податків призведе до виведення зарплат із тіні.

«З іншого боку, - додав Гетманцев, - ми маємо виключити можливість ухилення від оподаткування зарплат та інших доходів, у т. ч. відмовитись від так званих «зарплатних» ФОП. Адже неможливо зменшити ставку податку вдвічі, до 10%, і залишити лазівку в 5% для зарплатних ФОП».

Депутат наголосив, що не йдеться про заборону для ФОП третьої групи або айтішників працювати з юрособами. «Але припинити масове ухиляння від сплати податків ми маємо. Разом. Це має бути загальним рішенням та загальним консенсусом. Ти повинен погодитися з тим, що ухилятися від 10% податку побудовою різних схем у воюючій країні - блюзнірство і цинізм», - додав він.

Де бухгалтеру шукати інформацію й відповіді? Впевнитися в професійному рішенні допоможе ІТ-платформа LIGA360:Бухгалтер. Актуальне законодавство з бухобліку, аналітика від експертів, зручні бухгалтерські сервіси й алгоритми дій. Деталі за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини