Чи буде правомірна вибірковість селищної ради у разі запровадженні простою лише для бібліотеки і закладів культури, тоді як всі інші заклади ради отримують повне фінансування зарплат - відповідають в Держпраці.
Простій - це зупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами (ст. 34 КЗпП).
Однак перелік таких інших обставин, які призводять до простою, чинним законодавством не регламентований. У кожному конкретному випадку причини простою різні.
Час простою не з вини працівника, в тому числі на період оголошення карантину, встановленого КМУ, оплачують з розрахунку не нижче від 2/3 тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу).
Постановою КМУ від 07.03.2022 р. № 221 передбачено право керівникам держорганів, підприємств, установ та організацій, які фінансуються або дотуються з бюджету, до припинення чи скасування воєнного стану в Україні в межах фонду зарплати, передбаченого у кошторисі, самостійно визначати розмір оплати часу простою працівників, але не нижче від 2/3 тарифної ставки встановленого працівникові тарифного розряду (посадового окладу).
Простій запроваджують рішенням керівником підприємства, установи, організації.
Проте законодавець не встановлює виключень щодо типів закладів, які можуть перейти на простій не з вини працівника.
Підтримуємо український бізнес у воєнний час - LIGA360 продовжує надавати корисну інформацію та аналітику. Читайте за посиланням.
Також ознайомтеся:
- як оголосити простій працівникам, які перебувають у відпустках або на лікарняному;
- чи звільняють роботодавців від штрафів у разі несвоєчасної виплати зарплати в період воєнного стану;
- чи можна під час війни працевлаштуватись на нове місце, не звільнившись з попереднього;