Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Cкасовано податки на ввезення авто — Закон набрав чинності

Реклама

5 квітня 2022 р. Президент підписав Закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства на період воєнного стану" від 24.03.2022 р. № 2142-ІХ (далі - Закон № 2142-ІХ). В цей же день Закон № 2142-ІХ був опублікований в "Голосі України".

Закон № 2142-ІХ встановлює нові правила розмитнення автомобілів на період воєнного стану як для фізосіб, так і для суб'єктів господарювання.

Нагадаємо, що кожен, хто хотів увезти в Україну автомобіль, сплачував:

- ввізне мито (10%);

- акцизний податок;

- ПДВ (20 %);

- збір до Пенсійного фонду за першу державну реєстрацію легкового автомобіля.

Законом № 2142-ІХ внесено зміни до ПКУ, які передбачають, що із 1 квітня 2022 року на період дії воєнного стану на території України звільняються від оподаткування ПДВ, акцизним податком операції з ввезення фізособами на митну територію України автомобілів легкових, кузовів до них, причепів та напівпричепів, мотоциклів, транспортних засобів, призначених для перевезення 10 осіб і більше, транспортних засобів для перевезення вантажів у митному режимі імпорту. При цьому зазначене звільнення від оподаткування не застосовується до операцій із ввезення на митну територію України у митному режимі імпорту товарів, які мають походження з країни, визнаної державою окупантом та/або визнаною державою-агресором щодо України, або ввозяться з території держави-окупанта (агресора) та/або з окупованої території України, визначеної такою згідно із законом.

Також звільнено від оподаткування ПДВ операції з ввезення товарів на митну територію України у митному режимі імпорту суб'єктами господарювання, які зареєстровані платниками єдиного податку першої, другої та третьої групи, крім фізичних та юридичних осіб, які обрали ставку єдиного податку, визначену пп. 1 п. 293.3 ПКУ.

Підтримуємо український бізнес у воєнний час! LIGA360 продовжує надавати корисну інформацію та аналітику. Діють спеціальні умови. Деталі за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини