Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Уряд відновить пільги для орендарів держмайна на час воєнного стану

Реклама

Кабмін повідомив про схвалений ВРУ законопроект № 7192 про внесення змін до Закону України "Про оренду державного та комунального майна", який дозволяє встановити особливий порядок та умови оренди державного майна на час воєнного стану.

Уряд отримає відповідні повноваження щодо запровадження пільг для орендарів.

Відновлення оренди державного майна дозволить передислокувати тисячі підприємств, які були вимушені призупинити діяльність у районах активних бойових дій.

Вся інформація щодо доступних для оренди об'єктів держмайна продовжуватиме оновлюватись на сайті orenda.gov.ua.

Фондом держмайна у співпраці з Мінекономіки вже підготовлено проект постанови Уряду, якою запровадять пільги для чинних орендарів. Проект документу найближчим часом буде внесено на розгляд КМУ.

Проект постанови, зокрема передбачає такі зміни:

1. Бізнес, що орендує майно для переміщення, зможе сплачувати пільгову орендну ставку (1 грн за 1 кв. м) протягом перших 6 місяців оренди. Різницю в орендній платі сплачуватимуть у визначений період після закінчення воєнного стану.

2. Авансовий внесок та забезпечувальний депозит для договорів зменшено до розміру однієї місячної орендної плати. Передбачена можливість повернути забезпечувальні депозити орендарям.

3. Не застосовуються обмеження та вимоги щодо суборенди.

4. Автоматично продовжуватиметься дія договорів оренди, які завершуються у період воєнного стану. Договори оренди можуть бути достроково припинені за заявою орендаря.

5. Документи за результатами аукціонів підписують КЕП, якщо переможець аукціону не наполягає на підписанні у письмовій формі.

Після ухвалення проекту постанови орендарям держмайна за договорами, дійсними станом на 24 лютого 2022 року, будуть надані знижки відповідно до регіонів розташування майна, що орендується та можливості повноцінно працювати.

Також пропонують звільнити від орендної платі фізичних осіб та ФОП, призваних або прийнятих на військову службу після оголошення воєнного стану, а також орендарів держмайна, яке розміщено на територіях, де велись та/або ведуться активні бойові дії.

Деяким категоріям орендарів в залежності від виду орендованого майна буде запропонована знижка.

LIGA360 - надійне джерело інформації під час воєнного стану. Спеціальний блок з законодавчими змінами, аналітикою та роз?ясненнями від експертів, економічними новинами. Отримуйте свіжі дані щодня.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини