Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

НБУ назвав види переказів, які дозволені за кордоном

Реклама

Національний банк України у своєму телеграм-каналі повідомив про те, які наразі існують обмеження щодо переказів за кордон.

Які перекази за кордон дозволені

У межах лімітів українці можуть здійснювати Р2Р-перекази та "quasi cash" операції. Йдеться про перекази з картки на картку, у перекладі з англійської peer-to-peer означає "від особи до особи". Тобто це коли одна фізична особа зі своєї картки здійснює переказ на картку іншої особи. Під час цієї операції списується відповідна сума коштів з однієї банківської картки та зараховується на іншу.

Як бухгалтеру та кадровику автоматично дізнаватися про зміни воєнного часу? У рішенні LIGA360:Бухгалтер. Норми оподаткування й бухобліку, особливості подання звітності й оплати праці - все подано в зручному форматі й систематизовано. Замов рішення прямо сьогодні за акційною ціною.

У яких обсягах українці можуть здійснювати P2P-перекази

Із гривневих платіжних карток громадяни можуть переказувати кошти на картки фізосіб за кордоном в межах ліміту 100 тисяч гривень на місяць. Крім того, українці мають змогу здійснювати перекази на картки за кордоном зі своїх валютних платіжних карток у межах окремого ліміту у 100 тис. грн на місяць (це більше 3 тис. дол).

Отже, загалом людина, яка має кошти на гривневій і валютній картці, може переказати до 200 тис. гривень на місяць (до 100 тис. гривень зі своєї гривневої картки та до 100 тис. гривень зі своєї валютної картки) на картку родичам або близьким, які тимчасово перебувають за межами України через війну.

При цьому ліміт для переказу 100 тис. грн з валютних карток спільний для P2P-переказів та операцій "quasi cash". Тобто, якщо ви вже переказали зі своєї української валютної картки на картку за кордоном 100 тис грн в еквіваленті, то здійснити у цей місяць операції "quasi cash" ви вже не зможете. І навпаки.

НБУ нагадує, що до операцій "quasi cash", зокрема, належать такі: поповнення електронних гаманців, брокерських або форекс-рахунків, оплата дорожніх чеків, купівля віртуальних активів тощо. Такі операції громадяни можуть здійснювати лише з валютних платіжних карток у межах ліміту до 100 тис. грн у еквіваленті (це більше 3 тис. дол) на місяць. При цьому здійснення операцій "quasi cash" за допомогою гривневих платіжних карток тимчасово заборонено.

НБУ звертає увагу на те, що відсутні обмеження на здійснення переказів з метою оплати витрат за кордоном, пов'язаних зі смертю громадян, лікуванням в медичних закладах, транспортуванням хворих та оплата навчання на рахунки навчальних закладів за кордоном, які можуть здійснюватися без обмежень.

Також для сприяння діяльності волонтерів, фізичним особам дозволено переказувати іноземну валюту для купівлі низки товарів за кордоном у межах щомісячного ліміту 400 тис. грн в еквіваленті (це більше 13,5 тис. дол.). До таких товарів належать бронежилети, каски, шоломи, військова та тактична форма, військове та тактичне взуття, захисний одяг, оптичні прилади для слідкування, безпілотні літальні апарати, спальні мішки, каремати та засоби для надання домедичної допомоги.

Читайте також:

- «Змінено умови роботи валютного ринку - НБУ»;

- «Як штрафують за порушення валютного законодавства під час війни - ДПС».

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини