Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Держпраці висловилася про можливість щорічної відпустки за минулі роки у період воєнного стану

Реклама

В Східному міжрегіональному управлінні Держпраці проконсультували працівника щодо можливості оформити відпустки за попередні роки та не надання керівництвом підприємства йому відпусток за попередні роки, сумарний строк яких перевищує 24 календарних дні.

Відзначено, що на період воєнного стану діє Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 р. № 2136-IX (далі - Закон № 2136).

Як HR-фахівцю отримувати актуальне законодавство й моніторити зміни? Вся інформація є у LIGA360:HR-менеджер. Замов рішення сьогодні на вигідних умовах.

В ст. 12 Закону № 2136 визначено, що у період воєнного стану:

1. Щорічна основна оплачувана відпустка надається працівникам тривалістю 24 календарні дні.

2. Роботодавець може відмовити працівнику у наданні будь-якого виду відпусток (крім відпустки у зв'язку вагітністю та пологами та відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку), якщо такий працівник залучений до виконання робіт на об'єктах критичної інфраструктури.

3. Роботодавець на прохання працівника може надавати йому відпустку без збереження зарплати без обмеження строку, встановленого ч. 1 ст. 26 Закону України “Про відпустки”.

Тобто, 24 календарних дні щорічної основної відпустки під час дії Закону № 2136 надають всього за будь який період, а не за кожен відпрацьований рік.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини