Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Мінфін змінить порядок блокування податкових накладних

Реклама

Мінфін розробив проект постанови КМУ «Про внесення змін до Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».

В міністерстві переконують, що проект постанови підготовлено у зв'язку із виявленням численних випадків маніпулювання показниками та ознаками, визначеними Постановою № 1165, у разі відповідності яким подані для реєстрації податкові накладні/розрахунки коригування не перевіряються на відповідність критеріям ризиковості платника податку та критеріям ризиковості здійснення операцій.

Також виникла необхідність змін до Постанови № 1165 у зв'язку із відновлення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН, що стало можливим після набрання чинності Законом № 2260.

В умовах воєнного стану бізнеси потребують роз'яснень з кадрових й податкових питань, мають бути чутливими щодо змін законодавства й надійності контрагентів. Щоб бути впевненими в своїх рішеннях, топкоманди замовляють LIGA360. Тільки в червні замов на вигідних умовах.

Серед пропонованих змін:

1. Включатимуться із перевірки за ознаками безумовної реєстрації розрахунки коригування, складені постачальником товарів/послуг до податкової накладної, складеної на отримувача - платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості хоча б одного з товарів/послуг їх постачальнику.

2. Комісії контролюючих органів прийматимуть рішення про неврахування таблиці даних платника податку, що врахована, зокрема, в автоматичному режимі, яке надсилатимуть платнику податку, якщо:

- стосовно платника податку прийнято рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку, визначених у пунктах 1-5 додатка 3 до цього Порядку;

- до контролюючого органу надійшла податкова інформація щодо невідповідності інформації, зазначеної в таблиці даних платника податків, видам економічної діяльності відповідно до Класифікатора видів економічної діяльності, кодам товарів згідно з УКТЗЕД та/або кодам послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг, що постачаються та/або придбаваються (отримуються) платником податку, ввозяться на митну територію України, яка свідчить про надання платником податку недостовірної інформації в таблиці даних платника податку.

3. Скоригують перший Критерій ризиковості здійснення операцій. Це стосуватиметься порівняння величини залишків груп товарів (продукції), визначених ДПС та затверджених відповідним наказом, оприлюдненим на офіційному веб-сайті ДПС. Норму про перевищення залишків таких товарів на 50% приберуть.

Також автоматизований моніторинг стосуватиметься поданих податкових накладних/розрахунків коригування для реєстрації в ЕРПН.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини