В ДПС вказала на терміни реєстрації ПН в ЄРПН за операціями, здійсненими в період лютий-травень 2022 року, платниками, у яких немає можливості виконувати такий обов'язок.
Платники податків, які не мають можливості своєчасно виконувати податкові обов'язки, зобов'язані забезпечити в ЄРПН реєстрацію ПН/РК, складених за операціями, здійсненими за лютий-травень 2022 року, упродовж шести місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні, з урахуванням положень Порядку підтвердження можливості чи неможливості виконання платником податків обов'язків та переліку документів на підтвердження, які будуть затверджені наказом Мінфіну.
Також податківці не оминули увагу питання, який термін реєстрації ПН/РК в ЄРПН за операціями, здійсненими в період лютий-травень 2022 року платниками ЄП за ставкою 2% (тобто щодо операцій з постачання, здійснених до такого переходу).
Платники ЄП за ставкою 2 % зобов'язані за операціями з постачання товарів/ послуг, здійснених, починаючи з лютого 2022 року і до дня переходу на сплату ЄП за ставкою 2 %, забезпечити в ЄРПН реєстрацію таких ПН/РК упродовж 60 календарних днів з дня переходу на систему оподаткування, на якій такі платники податку перебували до переходу на сплату ЄП за ставкою 2 % (відновлення реєстрації платника ПДВ).
Отримуй 5 робочих місць - плати за 2! Тільки в червні діють знижки на рішення LIGA360 для бізнесу. Надай ключовим ролям компанії - топменеджерам, бухгалтерам, кадровим фахівцям - інструменти для ухвалення рішень й управління ризиками. Деталі за посиланням.
Не оминула увагою ДПС ще два важливих питання:
1. Чи потрібно змінювати період формування ПК за операціями з придбання товарів/послуг у лютому-травні 2022 року, якщо ПН, складена за операціями з їх постачання, зареєстрована в ЄРПН у червні або липні (до 15 липня)?
В ПКУ встановлено окремий термін реєстрації ПН/РК, складених за операціями з постачання товарів/послуг, що були здійснені у лютому-травні 2022 року, а тому у разі своєчасної реєстрації ПН/РК за такими операціями (в терміни, визначені пп. 69.1 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ для різних ситуацій) період формування ПК не змінюється.
2. Чи потрібно змінювати період формування ПК за операціями з придбання товарів/послуг у лютому-травні 2022 року, якщо ПН, складена за операціями з їх постачання, зареєстрована в ЄРПН 15 липня 2022 року і пізніше?
Якщо ПН, складена за операціями з постачання товарів/послуг, що були здійснені у лютому-травні 2022 року, і яка підтверджує ПК, сформований на підставі наявних у платника первинних (розрахункових) документів, зареєстрована в ЄРПН після 15 липня 2022 року, при цьому постачальник має можливість своєчасно виконувати податкові обов'язки, покупець втрачає право на формування податкового кредиту за такими операціями до дати реєстрації ПН/РК в ЄРПН. У такому випадку ПК, сформований на підставі первинних (розрахункових) документів, має бути виключений з декларації звітного періоду, в якому була здійснена операція з придбання товарів/послуг (лютий-травень 2022 року), шляхом подання уточнюючого розрахунку до декларації за відповідний звітний період.
У звітному періоді, в якому відбулася реєстрація таких ПН/РК в ЄРПН, платник податку - покупець має право на включення сум податку, зазначених в цих ПН/РК, до складу податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.
Також зважайте на те, що не потрібно коригувати (зменшувати) ПК за звітні періоди лютий-травень 2022 року, який сформований на підставі первинних документів та який станом на 15 липня 2022 року не підтверджений зареєстрованими ПН в ЄРПН у зв'язку з тим, що постачальник:
1) не має можливості виконати свій податковий обов'язок щодо реєстрації ПН/РК в ЄРПН;
2) перейшов на сплату єдиного податку за ставкою 2 % доходу.
Джерело: інформаційний лист ДПС від 21.06.2022 р. № 3/2022.
Де підприємцю шукати актуальну інформацію? Усе необхідне знайдеш у рішенні LIGA360:Підприємець. Новини, аналітика, онлайн-звітність, форми та бланки. Більше за посиланням.