Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Підтвердження неможливості виконувати податкові обов’язки під час війни: проект наказу Мінфіну

Реклама

Для тимчасового, на період до припинення або скасування воєнного стану, підтвердження платниками податків можливості чи неможливості своєчасного виконати податковий обов'язок щодо дотримання термінів сплати податків та зборів, подання, реєстрації податкових або акцизних накладних, розрахунків коригування, подання електронних документів, які містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового, Мінфін розробив проект відповідного Порядку.

Йдеться про порядок підтвердження можливості чи неможливості виконання платником податків обов'язків, визначених у пп. 69.1 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ.

До підстав неможливості виконати платниками податків - юридичними особами та їх відокремленими підрозділами податкових обов'язків (у тому числі обов'язків податкових агентів) є:

1) втрата (знищення чи зіпсуття) первинних документів, комп'ютерного та іншого обладнання внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації;

2) неможливість використати чи вивезти документи, комп'ютерне та інше обладнання внаслідок ведення бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації;

3) використання чи вивезення документів, комп'ютерного або іншого обладнання пов'язане з ризиком для життя чи здоров'я посадової особи платника податків або неможливе у зв'язку з адміністративними перешкодами, встановленими органами влади;

4) загроза безпеці держави внаслідок можливого витоку інформації щодо обсягів та місць зберігання пального або спирту етилового та їх знищення надалі внаслідок складання та реєстрації акцизних накладних, та/або подання електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового, та/або подання заявки на переміщення пального або спирту етилового транспортними засобами, що не є акцизними складами пересувними тощо (виключно в частині виконання визначених цим абзацом обов'язків)

5) відсутність у платника податків інших посадових осіб, уповноважених відповідно до законодавства України нараховувати, стягувати та вносити до бюджету податки, збори, а також вести бухгалтерський облік, складати та подавати податкову та фінансову звітність, відсутність можливості у власника призначити таких посадових осіб за умови відсутності у такого платника податків об'єктів оподаткування, або показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог ПКУ, може бути пов'язана з такими обставинами:

- посадова особа є одночасно одним із власників юридичної особи за умови, що відсутність такого співвласника (акціонера, учасника, засновника) унеможливлює прийняття рішення про призначення на постійній або тимчасовій основі іншої посадової особи.

- юридична особа заснована на власності окремої фізичної особи, яка одночасно є єдиною посадовою особою такої юридичної особи.

6) перебування (податкова адреса платника податків та фактичне знаходження/знаходження виробничих потужностей тощо) на території населеного пункту, у якому ведуться воєнні (бойові) дії, який знаходиться в оточенні (блокуванні) або тимчасово окупований збройними формуваннями Російської Федерації;

7) інші обставини непереборної сили, підтверджені документально.

Також схожий перелік підстав визначать і для платників податків - фізичних осіб, зокрема самозайнятих осіб.

Лише обрана інформація для бухгалтерів - в рішенні LIGA360. Інструменти для контролю змін воєнного часу, аналітичні видання, роз?яснення експертів. Замовляй LIGA360:Бухгалтер прямо сьогодні, щоб не загубитися в інформаційному потоці.

У випадку неможливості виконати податковий обов'язок, у тому числі щодо своєї філії, представництва, відокремленого чи іншого структурного підрозділу, платник податків подаватиме не пізніше 31 серпня 2022 року заяву про відсутність такої можливості (крім виконання обов'язку щодо реєстрації акцизних накладних та/або подання електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового, та/або подання заявки на переміщення пального або спирту етилового транспортними засобами, що не є акцизними складами пересувними тощо) разом з вичерпним переліком документів (копій документів), інформації, які передбачені:

- Переліком документів, що підтверджують неможливість платника податків - юридичної особи у тому числі щодо своєї філії, представництва, відокремленого чи іншого структурного підрозділу своєчасно виконати свій податковий обов'язок, у тому числі обов'язок податкового агента;

- або Переліком документів, що підтверджують неможливість платника податків - фізичної особи, зокрема самозайнятої особи, своєчасно виконати свій податковий обов'язок, у тому числі обов'язок податкового агента.

В додатках до проекту Порядку затвердять і переліки цих документів.

Переліки документів мають рекомендований характер та не є вичерпними. За наявності інших документів, інформації що підтверджують неможливість своєчасно виконати свій податковий обов'язок, платники податків - юридичні особи у тому числі щодо своєї філії, представництва, відокремленого чи іншого структурного підрозділу надають такі документи (копії документів).

Платники податків будуть подавати до контролюючого органу заяву та документи:

- в електронному вигляді шляхом надсилання через Електронний кабінет, або;

- в паперовому вигляді шляхом подання до контролюючого органу за місцем податкової адреси або будь-якого сервісного центру контролюючого органу або надсилання поштою з повідомленням про вручення.

Заяву платника податків у довільній формі та відповідні документи (копії документів) розглядатимуть упродовж 20 календарних днів з дня, наступного за днем їх отримання, з можливістю продовження з урахуванням строків, передбачених для процедури попереднього рішення.

Переглядайте публікацію «Первинку втрачено під час бойових дій: що робити далі». Отримай якісну аналітику в умовах воєнного стану. Видання LIGA ZAKON надаються зі знижкою 10% при оплаті від 6 місяців.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини