Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

МОЗ нагадало порядок відкриття е-лікарняного для вагітних українок, які перебувають за кордоном

Реклама

В МОЗ пояснили, що лікарняний можуть відкрити дистанційно вагітним українкам за кордоном і для цього не потрібно перебувати на обліку в Україні.

Міністерство ще раніше врегулювало процедуру формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність (МВТН) для українців, які через російську військову агресію виїхали за кордон.

Такі зміни стосуються в тому числі і жінок, які виїжджали вагітними або ж дізналися про свою вагітність вже за кордоном.

Починаючи із 30-го тижня вагітності жінці можуть сформувати листок непрацездатності і, як результат, вона отримає соціальні виплати.

На період воєнного стану дозволено лікуючим лікарям формувати МВТН без особистого прийому вагітної.

Лише обрана інформація для бухгалтерів - в рішенні LIGA360. Інструменти для контролю змін воєнного часу, аналітичні видання, роз?яснення експертів. Замовляй LIGA360:Бухгалтер прямо сьогодні, щоб не загубитися в інформаційному потоці.

Тож на 30-ому тижні вагітності жінка має зв'язатися з лікарем, який вів або веде її вагітність, надіслати медичні документи з останнього обстеження в країні перебування і заявити про бажання сформувати МВТН. Цей МВТН може сформувати і сімейний лікар, з яким у жінки укладена декларація. Якщо контакт зі своїм лікарем був втрачений, можна звернутися до іншого лікаря, який має доступ до ЕСОЗ.

Лікар на підставі наданих іноземних медичних документів створить медичний запис про вагітність, що перебігає за медичного супроводу лікаря за кордоном, на їх підставі в 30ий тиждень вагітності буде сформовано МВТН, що стане підставою для автоматичного створення е-лікарняного.

Також переглядайте публікацію «Декретні - 2021: оформлення, розрахунок, оподаткування, відображення в обліку та звітності».

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини