Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Мінекономіки презентувало проект методики оцінки збитків за зруйноване війною майно підприємств

Реклама

Мінекономіки та Фонд держмайна разробили методику визначення збитків, завданих підприємствам внаслідок агресії рф.

За допомогою цього документу розраховують такі категорії втрат:

- розмір реальних збитків майну. Йдеться про нерухоме та рухоме майно, об'єкти незавершеного будівництва, транспортні засоби, товарно-матеріальні запаси тощо, знищені або пошкоджені внаслідок бойових дій;

- упущену вигоду, яку підприємство втратило через неможливість продовження діяльності;

- розмір витрат, необхідних для відновлення майна та майнових прав, що зазнали руйнівного впливу внаслідок збройної агресії.

Оцінку проводитимуть незалежні експерти на підставі вихідних даних (документів підприємства, в яких містяться характеристики майна), результатів огляду постраждалого об'єкта (або фото-, відеоматеріалів, супутникових знімків), а також на основі даних про ринкову вартість подібного майна.

Для підтвердження факту знищення об'єктів внаслідок військової агресії підприємцям необхідно буде підготувати пакет документів.

Збитки, визначені за розробленою методикою, можуть бути використані для відкриття кримінальних проваджень проти агресора, подання постраждалими суб'єктами господарювання заяв на компенсацію, а також для позовів до міжнародних судових інстанцій.

Джерело: сайт Мінекономіки.

Ексклюзивна пропозиція LIGA360:Бухгалтер - 2 за ціною 1! Купуєте рішення LIGA360 - обираєте ще одне у подарунок. Дізнайтеся про акційну пропозицію серпня за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини