У разі застосування реквізитів банківської платіжної картки продавця при розрахунку за проданий товар за допомогою платіжного сервісу WeyForPay дана операція підпадає під визначення розрахункової операції у розумінні Закону № 265, та оформлюється відповідний розрахунковий документ щодо оплати в безготівковій формі товару. Про це повідомили податківці в ІПК ДПС від 17.02.2022 р. № 353/ІПК/99-00-07-05-01-06.
Зміни оподаткування й бухобліку, податкові зобов?язання під час війни, особливості подання звітності - всі документи подано зручними блоками й систематизовано в LIGA360:Бухгалтер. Обирай вигідний тариф за посиланням.
При доставці поштою або кур'єрською службою товару, придбаного на умовах передоплати із застосуванням платіжного сервісу WayForPay, суб'єкт господарювання повинен вкласти у поштове відправлення раніше роздрукований з використанням РРО/ПРРО розрахунковий документ установленої законодавством форми і змісту, на повну суму проведеної операції, що підтверджує факт купівлі-продажу товарів.
У другому випадку, при переказі коштів покупцем за реквізитами на поточний рахунок продавця в форматі IBAN є аналогічними тим, що здійснені за допомогою відділень банківських установ (з поточного рахунку на поточний рахунок чи/або онлайн-банкінгу) та не потребує застосування РРО/ПРРО, оскільки не мають ознак розрахункових операцій у розумінні Закону № 265.
Податківці знов нагадали, що у разі поставки товару з післяплатою за нього у кур'єрській службі фіскальний чек, що підтверджує операцію купівлі-продажу та передачу права власності при отриманні оплати товару, видається кур'єрською службою. Безпосередньо переказ з розрахункового рахунку фінансовою установою на рахунок продавця коштів не потребує застосування РРО/ПРРО.
Що стосується використання фінансової послуги "Оплата частинами" через систему Monobank на розрахунковий рахунок продавця (наприклад, за реквізитами розрахункового рахунку ФОПа в форматі IBAN), ДПС повідомила що вона є аналогічною тим послугам, що здійснені за допомогою відділень банківських установ (з розрахункового рахунку на розрахунковий рахунок чи/або онлайн-банкінгу) та не потребує застосування РРО/ПРРО.