Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Змінено умови та напрямки використання грантових коштів для започаткування бізнесу — рішення Кабміну

28 вересня 2022, 10:20
1203
0
Реклама

На засіданні 27 вересня Кабмін удосконалив умови грантової програми “єРобота”, внісши зміни до постанови №738 від 21.06.2022 року. Про це повідомили на Урядовому порталі.

Зокрема, Уряд розширив напрямки використання грантових коштів у рамках програми “Власна справа”. Тепер переможці програми можуть витрачати отримані кошти для покриття таких напрямів витрат:

- закупівля програмного забезпечення, свійських тварин та птиці, багаторічних насаджень, посівного матеріалу, сировини, матеріалів, товарів та послуг пов'язаних реалізацією бізнес-плану (до 50% всіх коштів);

- орендну плату за нежитлові приміщення (до 25% всіх коштів);

- орендну плату за обладнання (до 10% всіх коштів);

- лізинг обладнання, крім особистого автотранспорту (до 50% всіх коштів);

- послуги маркетингу та реклами (до 10% всіх коштів);

- використання у підприємницькій діяльності прав інших суб'єктів господарювання (комерційна концесія).

Усі бухгалтерські інструменти для підприємця - в одному рішенні. Замовляй рішення LIGA360, щоб знати про зміни законодавства, перевіряти контрагентів й подавати звітність онлайн. Деталі за посиланням.

Також Уряд постановив, що до вже затвердженого бізнес-плану можуть бути внесені зміни. У разі збільшення вартості предмета договору з постачальником може бути проведена доплата суми коштів у межах граничного розміру мікрогранту отримувача. У такому випадку отримувач вносить відповідні зміни до бізнес-плану, надсилає його на погодження до уповноваженого банку та до відповідного регіонального центру зайнятості.

У разі зміни цільового призначення отримувач звертається до Державного центру зайнятості (далі - ДЦЗ) з відповідною заявою викладеною в довільній формі з обґрунтування зміни цільового призначення коштів мікрогранту. Комісія ДЦЗ на найближчому засіданні приймає відповідне рішення про що інформує отримувача листом на електронну пошту. ДЦЗ повідомляє уповноваженому банку протягом 5 робочих днів з моменту прийняття позитивного рішення щодо зміни цільового призначення.

Крім цього, в постанову внесені зміни щодо перевірки ділової репутації позичальника, а саме - уточнені та деталізовані критерії для відмови.

Нагадаємо, що урядовий проект “єРобота” передбачає надання українцям грантів для започаткування бізнесу, розвитку підприємництва та навчання.

Отримати гранти можуть як підприємці-початківці, так і люди, що вже мають досвід у бізнесі. Подати заявку на грант можна через Портал Дія.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини