Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

НБУ визначив новий порядок випуску електронних грошей та платіжних операцій з ними

Реклама

НБУ затвердив новий порядок надання емітентами електронних грошей (банками та небанківськими установами) фінансової платіжної послуги з випуску електронних грошей та виконання платіжних операцій з ними, зокрема відкриття та обслуговування електронних гаманців. Його прийнято на виконання норм Закону України “Про платіжні послуги” (далі - Закон)

Саме цей Закон надав право небанківським надавачам платіжних послуг випускати електронні гроші. Раніше емітентами електронних грошей могли бути лише банки.

Тепер для уніфікації вимог до такої діяльності НБУ, зокрема:

- встановив вимоги до порядку здійснення випуску електронних грошей та виконання платіжних операцій з ними;

- зобов'язав емітента формувати номер електронного гаманця за міжнародним стандартом IBAN та встановив вимоги до режиму використання електронних гаманців;

- запровадив вимоги до договору, який укладається між емітентом та споживачем або користувачем, з метою посилення захисту прав споживачів фінансових послуг.

Такі норми містить постанова Правління НБУ від 29.09.2022 р. № 210.

Проте треба зважати, що із 24 лютого 2022 року НБУ тимчасово призупинив операції з випуску та розповсюдження електронних грошей, поповнення електронних гаманців електронними грошима (постанова Правління НБУ від 24.02.2022 р. № 18.

Замов LIGA360 та отримуй аналітику й консультації з “гарячих” тем: податки, облік, мито, ліцензії, виплати, алгоритми дій для бізнесу.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини