Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Умови виплати допомоги по безробіттю та програм підтримки роботодавців змінюються: опубліковано Закон

Реклама

Опублікований 28.10.2022 року в офіційній пресі Закон України від 21.09.2022 р. № 2622-IX змінює багато норм, які стосуються умов та тривалості виплати допомоги по безробіттю.

Зокрема, право на допомогу по безробіттю модна буде отримувати, якщо страховий стаж протягом 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної, становитиме не менше ніж 7 місяців (раніше було - 6 місяців).

До того ж більшості зареєстрованим безробітним допомогу по безробіттю визначатимуть залежно від страхового стажу:

- до 3 років -180 календарних днів;

- від 3 до 6 років - 210 календарних днів;

- від 6 до 12 років - 240 календарних днів;

- від 12 до 18 років - 270 календарних днів;

- від 18 до 24 років -300 календарних днів;

- від 24 до 30 років - 330 календарних днів;

- понад 30 років - 360 календарних днів.

Розмір допомоги по безробіттю визначатимуть у відсотках до середньої зарплати (доходу) залежно від страхового стажу, але не менше ніж мінімальний розмір допомоги по безробіттю, встановлений правлінням Фонду для цієї категорії осіб:

- до 3 років - 50%;

- від 3 до 6 років - 55%;

- від 6 до 12 років - 60%;

- від 12 до 18 років - 65%;

- від 18 до 24 років - 70%;

- від 24 до 30 років - 75%;

- понад 30 років - 80%.

Допомога по безробіттю виплачуватимуть залежно від тривалості безробіття у відсотках до визначеного розміру:

- перша половина строку тривалості виплати допомоги по безробіттю - 100%;

- у подальшому - 50%.

Також змінено умови компенсації фактичних витрат у розмірі ЄСВ за працевлаштованого безробітного.

Зокрема, роботодавцю, який за направленням центру зайнятості працевлаштовує строком не менше ніж на один рік осіб, яким до настання права на пенсію за віком залишилося не більше п'яти років, осіб, зазначених у п. 6 і 8 ч. 1 ст. 14 Закону про зайнятість, та які перебувають у статусі зареєстрованого безробітного понад один місяць, компенсуються 50% фактичних витрат на оплату праці, але не більше розміру мінімальної заробітної плати. Загальна тривалість виплати компенсації становить шість місяців.

Роботодавцю, що працевлаштовує особу, яка перебуває у статусі зареєстрованого безробітного понад шість місяців, за направленням центру зайнятості, строком не менше ніж на два роки компенсуються фактичні витрати у розмірі ЄСВ за відповідну особу за місяць, за який він сплачений, але не більше подвійного розміру мінімального страхового внеску. Загальна тривалість виплати компенсації становить 12 місяців.

Роботодавцю, який упродовж 12 календарних місяців забезпечував створення нових робочих місць, працевлаштовував на них працівників і упродовж цього періоду щомісяця здійснював їм виплату зарплати в розмірі не менше ніж три мінімальні заробітні плати за кожну особу, протягом наступних 12 календарних місяців за умови збереження рівня заробітної плати в розмірі не менше ніж три мінімальні заробітні плати за кожну таку особу щомісяця за рахунок коштів Державного бюджету України компенсуються фактичні витрати у розмірі 50% суми нарахованого ЄСВ за відповідну особу за місяць, за який він сплачений, у порядку, визначеному КМУ.

Де читати про трудові зміни в умовах воєнного стану? У рішенні LIGA360:HR. Особливості дистанційної роботи, найму і звільнення працівників, бронювання й війського огляду та інші актуальні питання. Замовте LIGA360 - дізнавайтеся першими про найважливіше.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини