Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Чи можна надати під час війни відпустку без збереження зарплати кілька разів на рік — Держпраці

1 листопада 2022, 10:45
1580
0
Реклама

У Головному управлінні Держпраці у Дніпропетровській області підготували роз'яснення вимог трудового законодавства щодо надання безоплатних відпусток.

При цьому нагадали вимоги Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 р. № 2136-ІХ (далі - Закон № 2136-ІХ):

1. У період дії воєнного стану надання працівникові відпустки без збереження заробітної плати надається без обмеження її тривалості згідно з ст. 12 Закону України № 2136-ІХ.

2. У період дії воєнного стану надання працівникові відпустки без збереження заробітної плати надається будь-якому працівнику незалежно від його категорії чи статусу, за його заявою та погодження роботодавцем.

3. У період дії воєнного стану роботодавець за заявою працівника, який виїхав за межі території України або набув статусу внутрішньо переміщеної особи, в обов'язковому порядку надає йому відпустку без збереження заробітної плати тривалістю, визначеною у заяві, але не більше 90 календарних днів, без зарахування часу перебування у відпустці до стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку. Працівник у такому випадку повинен підтвердити той факт, що він «виїхав за межі території України» або «набув статусу внутрішньо переміщеної особи». Спосіб підтвердження факту виїзду за межі України не визначається законом. Тому рішення щодо надання відпустки у цьому випадку прийматиметься роботодавцем на підставі наданих працівником доказів, які в достатній мірі підтверджують цей факт. У разі повернення працівника, який перебуває у зазначеній відпустці на територію України, виходячи з умов її надання, особа втрачає вимагати продовження такої відпустки.

Слідкуй за змінами законодавства щодо дистанційної роботи, оплати праці чи звільнення працівників в умовах воєнного стану. Все потрібне для HR-фахівця й кадровика є у LIGA360. Замовляй сьогодні.

Також у період дії воєнного стану працівник має право на відпустку без збереження заробітної плати за сімейними обставинами та з інших причин на термін, обумовлений угодою між працівником та роботодавцем, але не більше 15 календарних днів на рік згідно з частиною першою ст. 26 Закон України «Про відпустки».

Таким чином, за умови можливості з урахуванням вищевказаної інформації, працівник має право протягом календарного року на отримання відпустки без збереження заробітної плати на невикористану ним кількість передбачених законодавством календарних днів.

Читайте також матеріал «Відпустки в умовах воєнного стану: особливості надання».

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини