Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Неможливість виконувати податкові обов’язки під час війни: в ДПС надали додаткові пояснення

Реклама

ДПС розмістила чергову порцію відповідей на питання платників податків, які стосуються дотримання вимог наказу Мінфіну «Про затвердження Порядку підтвердження можливості чи неможливості виконання платником податків обов'язків, визначених у підпункті 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України, та переліків документів на підтвердження» від 29.07.2022 р. № 225 (далі - Наказ № 225).

Питання 1. В абз 7 п. 1 розділу ІІ Порядку, затвердженого Наказом 225, як одна з підстав неможливості виконати податковий обов'язок зазначено наявність інших обставин непереборної сили (форс-мажорні обставини), підтверджені документально. При цьому відсутня деталізація, які саме обставини непереборної сили можуть бути обґрунтуванням цієї підстави.

Виходячи з п. 13 Переліку, затвердженого Наказом № 225, підтверджують неможливість виконати податковий обов'язок, зокрема, але не виключно, документи, що свідчать про пошкодження, знищення, втрату майна, що знаходиться на балансі підприємства і є об'єктом оподаткування, єдиним джерелом для сплати податків або яке перебуває у податковій заставі (акт про надзвичайну подію, інвентаризаційний опис, протокол інвентаризаційної комісії, підписаний представником територіального органу ДСНС, згідно з яким відбувається відображення таких подій у бухгалтерському обліку та викладаються фактичні події, зазначаються понесені матеріальні втрати (перелік майна, його вартість); заява до правоохоронних органів; акт незалежного оцінювання; наявність страхового полісу, заява про страховий випадок тощо).

При цьому рішення про можливість чи неможливость своєчасного виконувати платником податковий обов'язок щодо дотримання сплати податків та зборів, подання звітності приймається органом ДПС за результатами комплексного розгляду всіх наданих підтверджуючих документів та підстав про такі обставини.

Максимум інструментів для бухгалтера - у рішенні LIGA360. Планувальник робочого дня, алгоритми дій для бухгалтера, шаблони й бланки, сервіс онлайн-звітності. Дізнайтеся більше переваг за посиланням.

Питання 2. З якої дати/події відраховують 60 календарних днів для подання заяви та документів щодо неможливості виконання податкових обов'язків, якщо платник не міг подати таку заяву до 30.09.2022 року?

Якщо у платника податків, у т. ч. щодо своєї філії, представництва, відокремленого чи іншого структурного підрозділу, відсутня можливість подати до органу ДПС заяву та відповідні документи (копії документів), що підтверджують неможливість виконання податкового обов'язку, у строк до 30.09.2022 року (включно), такий платник податків має це зробити одночасно з набуттям можливості виконання одного із податкових обов'язків (реєстрації податкової накладної, подання звітності, сплати невиконаного податкового зобов'язання тощо), але не пізніше 60 календарних днів з першого дня місяця, наступного за місяцем відновлення таких можливостей (абз. 2 п. 4 Порядку № 225).

Наприклад, якщо платник податків набув можливість виконання одного із податкових обов'язків (реєстрації податкової накладної, подання звітності, сплати невиконаного податкового зобов'язання тощо) 20 жовтня 2022 року, то заява та відповідні документи мають бути подані таким платником до контролюючого органу упродовж періоду починаючи з 20 жовтня 2022 року по 30 грудня 2022 року (включно) (11 календарних днів жовтня (кількість днів до закінчення місяця в якому відновлено можливість виконання податкових обов'язків) + 30 календарних днів листопада + 30 календарних днів грудня (60 календарних днів з першого дня місяця, наступного за місяцем відновлення таких можливостей)).

Платники податків, які не подали у строки, встановлені п. 3 та 4 розділу ІІ Порядку № 225, заяви у довільній формі та відповідних документів (копії документів), що підтверджують неможливість виконання податкового обов'язку, контроль за виконанням якого покладено на контролюючі органи або щодо яких контролюючий орган прийняв вмотивоване рішення щодо можливості своєчасного виконання таким платником податків свого податкового обов'язку, вважаються такими, що мають можливість своєчасно виконати податкові обов'язки у терміни, визначені ПКУ або іншим законодавством, контроль за виконанням якого покладено на контролюючі органи (п. 7 розділу ІІ Порядку № 225).

Попередню порцію відповідей переглядайте у новині «Неможливість виконувати податкові обов'язки під час війни: в ДПС відповіли на нові питання».

Ключові бухгалтерські новини й аналітика - у рішенні LIGA360. Налайштуйте свою стрічку новин з обраних ресурсів, читайте усі бухгалтерські видання LIGA ZAKON на єдиній платформі. Замовте зараз.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини