Спеціалісти ДПС у Черкаській області в черговому роз'ясненні відзначили: колдоговором повинно бути визначено, чи вважаються службові поїздки працівників в інші населені пункти службовим відрядженням або роботою, що має роз'їзний (пересувний) характер.
Якщо колдоговором, який діє на підприємстві, визначено, що службові поїздки відповідних категорій працівників - це робота, яка постійно проводиться в дорозі і має роз'їзний характер, то відповідно до Постанови № 490 таким працівникам відшкодовуються витрати на проїзд до місця відрядження і назад, а також на наймання житлового приміщення в порядку, визначеному КМУ для відряджень у межах України і за кордон.
Тож, коли колдоговором визначено, що службові поїздки працівників в інші населені пункти є роботою, що має роз'їзний (пересувний) характер і не є відрядженням, то відшкодування витрат на проїзд до місця відрядження (роботи) і назад, а також на наймання житлового приміщення таким працівникам підприємством, слід розглядати як компенсаційні виплати, що включаються до складу зарплати і оподатковується за ставкою 18%.
Також переглядайте публікації:
- Роз'їзний характер роботи чи відрядження:шукаємо відмінності;
- Відрядження чи роз'їзний характер роботи: що обрати для водія.
Ключові бухгалтерські новини й аналітика - у рішенні LIGA360. Налайштуйте свою стрічку новин з обраних ресурсів, читайте усі бухгалтерські видання LIGA ZAKON на єдиній платформі. Замовте зараз.