Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Правила придбання страхового стажу за новим Законом - ПФУ

6 грудня 2022, 08:58
11648
0
Автор:
Реклама

В Пенсійному фонді розповіли про новації, які містить Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення механізму участі у загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванні» від 04.11.2022 р. №2734-IX.

Він передбачає, що особи, які досягли 16-річного віку та не є пенсіонерами, мають право додатково добровільно сплачувати (або на їх користь - треті особи) страхові внески на пенсійне страхування.

Як це має працювати?

Через Єдиний державний вебпортал електронних послуг (Портал Дія) або вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України людина в електронній формі укладає договір з Пенсійним фондом України шляхом приєднання до Типового договору про добровільну сплату страхових внесків.

Ідентифікація проводиться шляхом використання кваліфікованого електронного підпису, електронної системи ідентифікації “Bank ID”, іншого засобу ідентифікації особи.

Розмір страхових внесків, періодичність і строки їх сплати людина визначає самостійно.

Суми сплачених страхових внесків зараховуються за місяць, у якому надійшли кошти на рахунок Пенсійного фонду України. Цей місяць буде враховано до страхового стажу, за цей місяць буде враховано/збільшено зарплату для обчислення пенсії.

Якщо з урахуванням добровільно сплачених страхових внесків та фактично сплаченого роботодавцем за застраховану особу ЄСВ заробітна плата перевищить за відповідний місяць максимальну величину, з якої сплачуються страхові внески, частина страхових внесків зарахується в рахунок наступного місяця.

Інформація про сплату внесків до системи персоніфікованого обліку вноситься Пенсійним фондом України автоматично за фактом зарахування коштів та не потребуватиме подачі жодних звітів.

Повідомлення про сплату надійде в особистий кабінет застрахованої особи, на користь якої сплачено внески, на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України.

Усі бухгалтерські інструменти для підприємця - в одному рішенні. Замовляй рішення LIGA360, щоб знати про зміни законодавства, перевіряти контрагентів й подавати звітність онлайн. Деталі за посиланням.

Як добровільна сплата буде впливати на зарплату?

Якщо на підставі договору про добровільну сплату страхових внесків застрахованою особою чи на її користь буде сплачено в місяці, наприклад, 2000 грн, то з урахуванням ставки єдиного внеску 22% це відповідає заробітній платі 9090,91 грн. Тобто місячна заробітна плата (дохід), яка буде врахована при обчисленні пенсії, збільшиться більш як на 9 тисяч грн.

Благодійні пожертви.

Ухвалений Закон врегульовує і питання здійснення благодійних пожертв юридичних та фізичних осіб - знеособлених або персоналізованих (адресованих конкретному пенсіонерові).

70% персоналізованої благодійної пожертви буде спрямовано для виплати визначеному благодійником пенсіонерові.

Знеособлені благодійні пожертви та 30% персоналізованих благодійних пожертв буде використано Пенсійним фондом України на виплату та доставку пенсій в солідарній системі.

Коли це запрацює?

Закон набув чинності 30.11.2022 р. Не пізніше трьох місяців з цієї дати Пенсійним фондом України за погодженням з Міністерством соціальної політики України буде затверджено Типовий договір та порядок його укладення, Порядок обліку сум, які сплачуються/підлягають сплаті на рахунки Пенсійного фонду України, Порядок сплати благодійної пожертви та виплати її частини пенсіонерові.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини