Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Які нові функції перейдуть до Пенсійного фонду з 2023 року — рішення Кабміну

6 грудня 2022, 11:15
6691
0
Автор:
Реклама

Кабмін своєю постановою від 02.12.2022 р. № 1350 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо забезпечення реалізації окремих функцій Пенсійного фонду України та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України» відкоригував, зокрема, положення Порядку здійснення страхових виплат, призначених у зв'язку з нещасним випадком на виробництві та професійним захворюванням, які спричинили втрату працездатності, особам, що виїхали за межі України, затвердженому постановою КМУ від 09.08.2001 р. № 998. Зміни передбачають, що із 1 січня 2023 року фінансування витрат, пов'язаних із здійсненням страхових виплат потерпілому у зв'язку з нещасним випадком на виробництві та професійним захворюванням, які спричинили втрату працездатності, у тому числі на перерахування (переказ) грошових сум за межі України, провадиться за рахунок коштів Пенсійного фонду України.

Замов LIGA360 та отримуй аналітику й консультації з “гарячих” тем: податки, облік, мито, ліцензії, виплати, алгоритми дій для бізнесу.

Отже, роботодавцям слід урахувати, що здійснення страхових виплат, призначених у зв'язку з нещасним випадком на виробництві та професійним захворюванням, які спричинили втрату працездатності, із 2023 року здійснюватиметься через Пенсійний фонд України відповідно до відкоригованого Порядку № 998.

Як надійно захистити бізнес в умовах воєнного стану? З корпоративним рішенням LIGA360. Контролюйте ризики правового поля, договірної роботи, співпраці з контрагентами. Деталі за посиланням.

Нагадаємо, із 1 січня 2023 року Фонд соцстраху припинить своє існування, а ПФУ поглине цей Фонд. Це відбудеться внаслідок набрання чинності 1 січня 2023 року Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» та Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 21.09.2022 р. № 2620-IX.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини